آژیر قرمز در دو نقطه پایتخت به صدا درآمد!

آژیر قرمز در دو نقطه پایتخت به صدا درآمد!

آفتاب نیوز :

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در حال حاضر میانگین کل ایستگاه های سنجش آلایندگی روی عدد 96 و وضعیت قابل قبول قرار دارد.

بر اساس داده های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز -پنجشنبه 3 خرداد 1403 – در شرایط قابل قبول قرار دارد. به طوری که وضعیت آلاینده شاخص (PM 2.5) هم اکنون عدد 96 را نشان می دهد. این در حالی است که 17 ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و یک ایستگاه (دانشگاه علم و صنعت در منطقه 4) در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند.

همچنین در 8 ایستگاه (پیروزی. منطقه 13، تربیت مدرس. منطقه 6، شادآباد. منطقه 18، شریف. منطقه 2، شهرداری منطقه 21، پارک سلامت. منطقه 17، پارک شکوفه. منطقه 14 و فرمانداری شهرری. منطقه 20) وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) و در دو ایستگاه (شهرداری منطقه 11 و میدان فتح در منطقه 9)، وضعیت ناسالم برای همه یا قرمز ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوای تهران در 24 ساعت گذشته نیز روی عدد 73 و وضعیت قابل قبول قرار داشت.

بر اساس گزارش سایت کنترل کیفیت هوای تهران، ایستگاه دانشگاه علم وصنعت در منطقه 4 با شاخص 37 و قرار گرفتن در وضعیت پاک، بهترین شرایط را در شهر تهران دارد و ایستگاه شهرداری منطقه 11 با شاخص 158 و قرار گرفتن در وضعیت قرمز، آلوده ترین نقطه تهران است.

تهران از ابتدای امسال تاکنون 5 روز هوای پاک و 58 روز قابل قبول را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت نشینان در مقایسه با سال گذشته 8 روز هوای پاک، 53 روز هوای قابل قبول و 3 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس را تجربه کرده بودند.

بر اساس جدول رنگ بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه های سبزرنگ شرایط “پاک”، زردرنگ شرایط “قابل قبول”، نارنجی رنگ شرایط “ناسالم برای گروه های حساس”، قرمزرنگ شرایط “ناسالم” و بنفش رنگ شرایط “بسیار ناسالم” را نشان می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آژیر قرمز در دو نقطه پایتخت به صدا درآمد!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آژیر قرمز در دو نقطه پایتخت به صدا درآمد!"، کلیک کنید.