ادای احترام مجمع عمومی سازمان ملل به رییس جمهور و وزیرخارجه شهید ایران

ادای احترام مجمع عمومی سازمان ملل به رییس جمهور و وزیرخارجه شهید ایران

به گزارش آرتیو  حاضران در این نشست یک دقیقه به احترام شهیدان رییسی و امیرعبداللهیان سکوت کرده و ایستادند.

دنیس فرانسیس، رییس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سخنان خود در این نشست گفت: ما امروز برای ابراز تسلیت عمیق خود به ایران در پی درگذشت رییس جمهور ابراهیم رییسی گرد هم آمدیم.

به نقل از آرتیو فرانسیس گفت: من مهارت دیپلماتیک وزیر امور خارجه فقید حسین امیرعبداللهیان را تحسین می کنم.

نماینده هاییتی در سخنرانی از سوی گروه آمریکای لاتین و کاراییب گفت: مرگ رییس جمهور ایران شوکی برای جامعه جهانی بود.

نماینده جنبش عدم تعهد نیز گفت: ایران تحت رهبری رییسی و امیر عبداللهیان نقش مهمی در ارتقای همکاری کشورهای در حال توسعه ایفا کرده است.

سعید ایروانی، نماینده ایران در سازمان ملل نیز در سخنانی گفت: رییس جمهور رییسی رهبری بود که به دلیل تعهد به روابط حسن همجواری بسیار مورد احترام بود. رییس جمهور شهید رییسی در دوران ریاست جمهوری استثنایی خود توسعه روابط با همه طرف های جهان را در اولویت قرار داد.

ایروانی افزود: وزیر امیر عبداللهیان یک دیپلمات برجسته بود و مشخصه کار وی در عرصه بین المللی و منطقه ای، احترام متقابل است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادای احترام مجمع عمومی سازمان ملل به رییس جمهور و وزیرخارجه شهید ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادای احترام مجمع عمومی سازمان ملل به رییس جمهور و وزیرخارجه شهید ایران"، کلیک کنید.