از مربیگری در تیم‌ملی ایران پشیمان نیستم/ نتایج راضی کننده نبود – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

حمیدرضا نداف، مربی تیم ملی دیویس کاپ ایران در گفت وگو با خبرنگار آرتیو، درخصوص کسب عنوان هشتمی در این دوره از مسابقات اظهار کرد: قطعا از نتیجه به دست آمده راضی نیستم. تیم دیویس کاپ کشورمان این بار در شرایط متفاوتی عازم این رقابت‌ها شد. قرار بود تیم قبل از اعزام به مسابقات به اردوی تدارکاتی تونس اعزام شود تا هم بازیکنان خودشان را محک بزنند و هم در زمین هارد کورت تمرین کنند ولی بخاطر عدم برگزاری انتخابات و نبود رئیس در فدراسیون و در نهایت بلاتکلیفی زیاد همه این فرصت‌ها از ملی‌پوشان گرفته شد تا در نهایت آن نتیجه‌ای رقم بخورد که انتظار آن را نداشتیم.

وی افزود: بازی‌های این دوره دیویس کاپ در زمین هاردکورت بود این درحالی است که ما همیشه در زمین خاک بازی کردیم و در این زمین تبحر داریم. علاوه بر این تیم‌هایی که این دوره شرکت کرده بودند بسیار قوی بودند. تیم‌هایی مانند اندونزی و سوریه واقعا بازیکن‌های خوبی در کنار خود داشتند. هر چند ما دوست داشتیم امسال هم بتوانیم نتیجه خوبی را کسب کنیم ولی با توجه به وضعیت موجود هدف فدراسیون ماندن در دسته سه بود که این اتفاق هم رخ داد.

کاپیتان تیم ملی تنیس در ادامه با اشاره به تجربه مربیگری خود در این رقابت‌ها گفت: من به عنوان بازیکن حرفه‌ای در سطح بین المللی بازی کردم و دوست داشتم تجربه‌های خودم را به بازیکن‌های جوان منتقل کنم. از طرفی خودم هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی از حضور در این مسابقات، کادر فنی تیم و بازیکنان حاضر در مسابقات لذت بردم. برای پذیرفتن این مسئولیت اصلا پیشمان نیستم و حتی به آن افتخار هم می‌کنم.

از مربیگری در تیم‌ملی ایران پشیمان نیستم/ نتایج راضی کننده نبود

نداف در واکشن به انتظار مسئولان ورزش کشور از تنیس در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶ ناگویا عنوان کرد: تنیس قطعا یکی از سخت‌ترین رشته‌های ورزشی است اما همین رشته المپیکی در حال حاضر و به ویژه در کشورهای آسیایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کشورهایی مانند چین، ژاپن و کره این روزها فعالیت زیادی روی تنیس دارند. اگر سرمایه گذاری و برنامه ریزی درستی در هر کشوری روی تنیس انجام شود موفقیت آنها نیز در همین زمان باقی قطعی خواهد بود.

وی اضافه کرد: دوره چهار ساله ابتدایی داود عزیزی در تنیس ایران موفقیت آمیز بود و این مدت اتفاق‌های خوبی در جهت رشد تنیس رخ داد. گرفتن میزبانی‌های بین المللی و برگزاری فیوچرزها واقعا به توسعه تنیس در کشورمان کمک کرد و حتی به تنیسورها نیز انگیزه فعالیت بیشتری داد. قطعا برای دوره دوم ریاست عزیزی انتظارها فراتر رفته چون همه پتانسیل و توانایی تنیسورها را در این مدت مشاهده کردیم پس طبیعی است که بخواهیم انتظار مدال هم داشته باشیم.

نداف ادامه داد: ولی انتظار داشتن صرفا ما را به هدف نمی‌رساند. همه باید کمک کنیم و با برنامه پیش برویم. چهار سال زمان کافی است که تنیس ایران هم در بازی‌های آسیایی روی سکو برود ولی به شرط اینکه در این مدت بازیکن‌های ما میدان‌های بین‌المللی زیادی را تجربه کنند.

نداف در پایان درخصوص حضور بازیکن‌های دو رگه در تیم ملی برای پیشرفت بیشتر این رشته گفت: یک دو نفر از بازیکن‌های دورگه تنیس را می‌شناسم. حضور آنها اگر با برنامه باشد قطعا اتفاق‌های خوبی برای تنیس و بازیکن‌های جوان ما خواهد افتاد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از مربیگری در تیم‌ملی ایران پشیمان نیستم/ نتایج راضی کننده نبود – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از مربیگری در تیم‌ملی ایران پشیمان نیستم/ نتایج راضی کننده نبود – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.