افزایش شمار تلفات گرما در هند

افزایش شمار تلفات گرما در هند

به گزارش آرتیو، با ادامه موج گرمای شدید در بخش هایی از هند، شمار تلفات ناشی از گرمازدگی در این کشور به 61 نفر رسیده است.

آرتیو در خبری نوشت: گرمای شدید تاکنون ایالت های «راجستان»، «پنجاب»، «بیهار» و … را در این کشور تحت تاثیر قرار داده است.

همچنین بیمارستان ها، ده ها مورد از افرادی را که در پی موج گرما دچار مشکلات سلامتی شده اند، پذیرش کرده اند.

به گزارش «د هندو»، سازمان هواشناسی هند به مردم توصیه کرده تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض گرما خودداری کنند، در مکان های خنک قرار بگیرند و به اندازه کافی آب بنوشند.

این در حالی است که پاکستان هم این روزها با موج گرمای شدید دست و پنج نرم می کند و طی روزهای اخیر دما در برخی از نقاط این کشور به بیش از 50 درجه سانتیگراد رسیده است.

دانشمندان مدت هاست هشدار داده اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای که عمدتا خود ناشی از سوختن سوخت های فسیلی است، توالی موج های گرما را بیشتر و شدید و کشنده تر می کند. این دانشمندان سال هاست که می گویند دولت ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای اقدامات جدی انجام دهند.

در عین حال دمای بسیار بالا کار یا ورزش ایمن در بیرون از منزل را غیرممکن می کند، بیماری های قلبی و ریوی را تشدید کرده و آلودگی هوا را بدتر می کند. گرما به ویژه برای افرادی که در فضای باز کار می کنند و برای نوزادان و افراد مسن خطرناک است. با این حال هنگامی که گرما با رطوبت ترکیب شود به مراتب کشنده تر می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش شمار تلفات گرما در هند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش شمار تلفات گرما در هند"، کلیک کنید.