افزایش کشف 18 درصدی سلاح شکاری غیر مجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

افزایش کشف 18 درصدی سلاح شکاری غیر مجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آرتیو، سردار رضا بنی اسدی فر گفت: حفظ محیط زیست و بقای آن برای نسل های آینده یکی از معیارهای سنجش توسعه پایدار در کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه توجه به محیط زیست یکی از شاخصه های توسعه پایدار در کشور است؛ افزود: بی توجهی یا کم توجهی به محیط زیست، مشکلات زیست محیطی عدیده ای را برای موجودات زنده به همراه خواهد داشت.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا با بیان اینکه پلیس در کنار دیگر نهادهای همکار مسیولیت امنیت کل جامعه را عهده دار است، افزود: با تعامل بسیار خوب پلیس و مجموعه محیط زیست شاهد موفقیت های بیش از پیش در ارتباط با جرایم این حوزه هستیم.

وی با تصریح بر اینکه محیط بانی یکی از مشاغل سخت است، اظهار داشت: حفظ حیات وحش و حیات بشر وظیفه خطیری است که بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته و اگر عشق و علاقه در کنار انگیزه نباشد نمی توان این مهم را به درستی انجام داد.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: محیط بانان با حضور در مناطق تحت مدیریت و برگزاری جلسات توجیهی با بخشداران و دهیاران سراسر کشور می توانند نتایج مهمی را در جهت پیشبرد اهداف این یگان برای ایجاد فضا و ساز و کار تبلیغاتی در بستر مسایل زیست محیطی در سراسر کشور به دست آورند.

سردار بنی اسدی فر با تاکید بر اینکه یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیم 150 شهید، بالاترین تعداد شهدا را در میان سایر یگان ها حفاظت دارد، خاطر نشان کرد: گشت زنی مداوم به صورت خودرویی، موتوری و پیاده در مناطق صعب العبور به صورت شبانه روزی توسط محیط بانان در سراسر کشور آرتیو تاییدی بر آن است.

وی با ترشح عملکرد 11 ماهه این یگان در سال جاری گفت: مقابله با صید غیر مجاز آبزیان 55 هزار و 568 و شکار غیر مجاز پستانداران یک هزار و 624 مورد، به ترتیب با 13 و 8 درصد افزایش داشته است.

سردار بنی اسدی فر با اشاره به اینکه برخورد با زنده گیری پرندگان با 4 هزار و 39 عدد و پستانداران با یک هزار و 50 راس نسبت به سال گذشته به ترتیب 17 و 3 درصد رشد داشته است، اظهار کرد: برخورد با شکارچیان غیر مجاز به صورت جدی در دستور کار این یگان قرار داشته و در 11 ماهه گذشته با دستگیری 11 هزار و 261 نفر و کشف 4 هزار و 689 قبضه سلاح شکاری غیر مجاز؛ افزایش 18 درصدی دستگیری و کشف را در این حوزه شاهد بوده ایم.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا با تاکید بر اینکه جامعه محیط بانی کشور 150 شهید و 300 جانباز را تقدیم حفاظت از محیط زیست کرده است، خاطرنشان کرد: این شغل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ولی آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نمی شود، لذا ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا زحمات این عزیزان بازتاب گسترده تری داشته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش کشف 18 درصدی سلاح شکاری غیر مجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش کشف 18 درصدی سلاح شکاری غیر مجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.