این دو کشور هنگام جنگ هسته ای در امان خواهند ماند

نادیا زکالوند: بنابربررسی های متخصصان، اگر جنگ هسته ای رخ دهد، فقط در مدت 72 ساعت حداقل 5 میلیارد نفر در سراسر دنیا جان خود را از دست می دهند.

آنی جیکوبسن، روزنامه نگار محقق نیویورک تایمز و برنده جایزه پولیتزر سال 2016 به عنوان بهترین نویسنده، پس از سال ها تحقیق و تفحص از اثرات احتمالی جنگ هسته ای می گوید و مدعی است فقط دو کشور احتمالا از این جنگ جان سالم به در می برند. البته او احتمال بقای این دو کشور را هم با اطمینان صددرصد نمی گوید و لفظ «احتمالا» را حداقل دوبار برای آن به کار می برد.

دلایلی که جیکوبسن، پس از گفتگو با متخصصان، برای نابودی بشریت به دنبال جنگ هسته ای برمی شمرد این است که پس از حمله اتمی در نیمکره شمالی، دود غلیظی ناشی از آتش سوزان، سه قاره را فرا می گیرد و این مناطق را وارد عصر کوچک یخبندان می کند. در این وضعیت مناطقی چون آیووا و اوکراین حداقل تا 10 سال پوشیده از برف می مانند.

این دو کشور هنگام جنگ هسته ای در امان خواهند ماند

همچنین در این قاره ها توانایی کشاورزی از بین می رود و بازماندگان جنگ از گرسنگی خواهند مرد.

مشکل دیگری که پس از جنگ هسته ای رخ می دهد، اثرات مسموم کننده تشعشعات نور خورشید است. زیرا در اثر انفجارهای هسته ای، لایه ازن به شدت صدمه می بیند و مردم دیگر نمی توانند روی زمین و زیر نور خورشید قرار گیرند و حتما باید در زیرزمین ها پناه بگیرند.

جیکوبسن از قول پروفسور برایان تون، متخصص هواشناسی و علوم جوی، می گوید، «از آنجایی که خاک استرالیا و نیوزیلند همچنان قابلیت کشاورزی خواهند داشت، این دو کشور احتمالا می توانند به بقای خود ادامه دهند.»

منبع:

ladbible

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این دو کشور هنگام جنگ هسته ای در امان خواهند ماند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این دو کشور هنگام جنگ هسته ای در امان خواهند ماند"، کلیک کنید.