بازدید رییسی از سامانه شبیه ساز پل فرماندهی کشتی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی

بازدید رییسی از سامانه شبیه ساز پل فرماندهی کشتی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی

رییس جمهور با حضور در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر از سامانه پل فرماندهی کشتی که توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی طراحی و بومی سازی شده است، بازدید کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی بعدازظهر امروز جمعه، در روز دوم سفر استانی دولت مردمی به استان مازندران، با سفر به شهرستان نوشهر، در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) این شهرستان حضور یافت و از سامانه شبیه ساز پل فرماندهی کشتی در این دانشگاه بازدید کرد.

این سامانه که توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی طراحی و بومی سازی شده است، یک شبیه ساز جامع و کامل ناوبری و پل فرماندهی کشتی است که شامل یک پل اصلی با پردازش تصویر 270 درجه و شش پل فرعی با پردازش تصویر 180 درجه می باشد.

کنترل کشتی با استفاده از ابزار کنترل و هدایت، استفاده از رادار آرپا، تماشای محیط پیرامون شناور در خط افق و استفاده از سیستم موقعیت یابی راداری فرماندهی عملیات شناور و عملیات مورینگ از جمله اقدامات فراگیری است که این سامانه می تواند انجام دهد.

همچنین برنامه ریزی و انجام یک سناریو با تعیین موقعیت، حفظ و نگهداری ناوبری امن، پاسخ به اضطرار و شرایط بحرانی، پاسخ به سیگنال های منتشر شده در دریا، راهبری و مانور شناور، برنامه ریزی سفر و هدایت و ناوبری، تعیین موقعیت و دقت در تنظیم موقعیت، تعیین موقعیت و ایجاد خطا در قطب نما، هماهنگی عملیات جستجو و نجات، ایجاد تدابیر و دستورالعمل های دیدبانی یا نگهبانی، حفظ ناوبری امن از طریق استفاده و مانور و هدایت کشتی در هر شرایط از دیگر ویژگی ها و توانمندی های این سامانه است.

رییس جمهور همچنین در بدو ورود از یگان های مستقر در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) سان دید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید رییسی از سامانه شبیه ساز پل فرماندهی کشتی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید رییسی از سامانه شبیه ساز پل فرماندهی کشتی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی"، کلیک کنید.