با تخلفات انتخاباتی کارکنان ادارات قاطعانه برخورد می کنیم – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

با تخلفات انتخاباتی کارکنان ادارات قاطعانه برخورد می کنیم - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آرتیو، حسین ناصرخاکی بعد از ظهر در نشست شورای اداری این شهرستان، به امنیت، مشارکت، رقابت و سلامت در انتخابات به عنوان راهبردهای مورد نظر رهبری اشاره و اظهار کرد: رای دادن هم حق است و هم تکلیف است. حق موضوعی است ک در انجامش اختیار داریم. اما تکلیف مثل حق حضانت، قابل اسقاط نیست. ما به عنوان عناصر این مملکت، تکلیف داریم در انتخابات شرکت کنیم. همچنین برای تحقیق و شناخت فرد اصلح و امر به معروف برای افزایش مشارکت تکلیف داریم.

وی بر لزوم رعایت اخلاقمداری در انتخابات تاکید کرد و افزود: اخلاقمداری از سوی نامزدها، مردم و حامیان نامزدها باید رعایت شود. موضوعاتی مثل نشر اکاذیب، تهمت، سندسازی ها و … در فضتی مجازی و حقیقی بر خلاف اخلاق است که وصف کیفری هم پیدا می کند. اگر مطالبی خلاف واقعیت مطرح شود جرم تلقی می شود و قابل تعقیب کیفری بوده و یکی از جرایم امتخابات است.

این مقام مسوول اضافه کرد: در قانون انتخابات ریاست جمهوری در ماده 33، 17 جرم اعلام می شود و مجازات آن هم تعیین شده است. در ماده 34 این قانون تکلیف قوه قضاییه را در خصوص پیشگیری و رسیدگی به این امر مشخص می کند. در این راستا جلسات پیشگیری تشکیل شده و در دادسرای فردیس شعبه ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی پیش بینی شده و با توجه به نص قانون در خصوص رسیدگی فوری به این جرایم، در دادگاه هم یک شعبه ویژه به عنوان شعبه ویژه رسیدگی به ایت موضوع تعیین شده است.

ناصر خاکی با بیان اینکه تبلیغات له و علیه نامزدها توسط کارکنان ادارات در زمان وقت اداری جرم است؛ افزود: سو گیری ها و طرفداری از نامزدها در زمان کار ممنوع است و در زمان کار اصل بی طرفی باید رعایت شود. استفاده از امکانات اداری برای تبلیغات له و علیه نامزدها جرم است و اگر گزارشی در این خصوص مطرح شود، این موضوع در دادستانی با قاطعیت پیگیری می شود.

دادستان فردیس در ادامه گفت: یکی از دستوراتی که به ضابطین اداره اطلاعات و پلیس فتا صادر شده، رصد فضای مجازی است. همه کارکنان اداری باید مراقب صفحات مجازی خود باشند. اگر تصور می کنید که با خط یا گوشی دیگری صفحه ای در فضای مجازی تشکیل شده که خصوصی است و قابلیت رصد ندارد، این تصور کاملاً اشتباه است. تمامی صفحات مجازی کاملاً قابل دسترسی، رصد و پایش است. با قاطعیت می گویم؛ در صفحات مجازی هیچ چیزی نیست که قابل دسترسی نباشد. حواستان باشد از صفحات مجازی شما سو استفاده نشود.

وی در پایان با بیان اینکه هر یک از مدیران دستگاه ها باید یک جهادگر تبیین برای انتخابات باشند؛ افزود: مدیران دستگاه ها باید علاوه بر مشارکت به عنوان یکفرد از جامعه در انتخابات، به عنوان یک جهادگر تبیین در راس یک اداره تکلیف دارند نسبت به جهاد تبیین و مشارکت فعال همکاران در انتخابات اقدام کنند.امیدواریم با تلاش همه جانبه شاهد حضور پررنگ مردم در انتخابات پیش رو باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با تخلفات انتخاباتی کارکنان ادارات قاطعانه برخورد می کنیم – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با تخلفات انتخاباتی کارکنان ادارات قاطعانه برخورد می کنیم – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.