با ده دقیقه شارژ 320کیلومتر رانندگی کنید!

به گزارش خبرگزاری آرتیو، پولستار، شرکت سویدی زیر مجموعه ی ولوو، آزمایشی را با یک نمونه ی اولیه Polestar 5 انجام داد و شاهد شارژ مجدد باتری آن از 10 تا 80 درصد تنها در 10 دقیقه بود. این میزان شارژ معادل 200 مایل (320 کیلومتر) رانندگی است. پورشه تایکان با باتری 105 کیلووات ساعتی این کار را در حدود 18 دقیقه انجام می دهد.

براساس گزارش مجله آرتیو، در خودرو آزمایشی پولستار از باتری مخصوص شرکتی به نام StoreDot استفاده شد. ینس گروت، مهندس ارشد سیستم های باتری پولستار، می گوید: «این مدرکی است که نشان می دهد اکنون می توانیم با سرعت های بسیار بالا عملیات شارژ سریع را در یک خودرو استاندارد پیاده کنیم. ما به غیر از باتری، چیز جدیدی اضافه نکردیم. فقط باتری، پمپ خنک کننده ی اصلی و فن وجود داشت.»

با ده دقیقه شارژ 320کیلومتر رانندگی کنید!

پولستار اعلام نکرده است که آیا قصد دارد از باتری های StoreDot در محصولات آینده استفاده کند یا خیر، اما می گوید که این آزمایش، پیش نمایش «باتری نسل بعدی» را نشان می دهد و نتایج اولیه بسیار امیدوارکننده است.

انتظار می رود خودرو جدید Polestar 5 تا سال 2025 با برد تخمینی 600 کیلومتر فقط با یک بار شارژ و با قیمت پایه ی 90٬000 دلار، معرفی و عرضه شود.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با ده دقیقه شارژ 320کیلومتر رانندگی کنید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با ده دقیقه شارژ 320کیلومتر رانندگی کنید!"، کلیک کنید.