بحرین به ایران چراغ سبز نشان داد

بحرین به ایران چراغ سبز نشان داد

به گزارش آرتیو دولت بحرین با برگزاری نشستی بر اهمیت و نتایج گفت وگوهای رسمی «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه این کشور با «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه تاکید کرد.

وبگاه «مرآه البحرین» در این باره گزارش داد، اعضای دولت بحرین در جلسه دوشنبه 27 مه به مطالب مورد تاکید پادشاه این کشور مبنی بر تمایل منامه به حمایت کشورهای عربی و روسیه برای دستیابی به اصول حسن همجواری به منظور حفظ روابط عادی دیپلماتیک، تجاری و فرهنگی با کشورهای همسایه اشاره کردند.

به نقل از آرتیو دولت بحرین همچنین بر نقش توافقنامه ها و یادداشت های تفاهمی که پادشاه این کشور و رییس جمهور روسیه در جریان سفر حمد بن عیسی به مسکو امضا کردند، تاکید کرده و اعلام کردند که این تفاهمات از مسیرهای کاری مشترک حمایت می کند و همچنین به تقویت همکاری های دوجانبه میان 2 کشور دوست کمک می کند.

پادشاه بحرین سوم خرداد در دیدار با رییس جمهور روسیه با اشاره به رفع مشکلات میان این کشور و ایران، بر حمایت کشورش از احیای روابط با تهران تاکید کرد.

وی در این دیدار که در مسکو برگزار شد، اظهار کرد: ما در گذشته مشکلاتی با ایران داشتیم اما الان هیچ مشکلی وجود ندارد، بر این اساس هیچ دلیلی برای به تعویق افتادن عادی سازی روابط با ایران وجود ندارد.

پادشاه بحرین در ادامه گفت: ما در کل به حسن همجواری با همسایگانمان می اندیشیم و بدون شک آن ها نیز همین تفکر را دارند. تلاش می کنیم میان ما و آن ها روابط عادی دیپلماتیک، تجاری و فرهنگی وجود داشته باشد و این مساله مورد استقبال عموم مردم بحرین و نیز شخص بنده است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بحرین به ایران چراغ سبز نشان داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بحرین به ایران چراغ سبز نشان داد"، کلیک کنید.