برگزاری همزمان آزمون نهایی مدارس داخل و خارج از کشور برای نخستین بار

برگزاری همزمان آزمون نهایی مدارس داخل و خارج از کشور برای نخستین بار

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: نخستین‌بار برای بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار دانش‌آموز داخل و مدارس خارج از کشور، امتحانات خرداد امسال به‌صورت نهایی و همزمان برگزار شد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، قاسم احمدی لاشکی که برای نظارت بر نحوه برگزاری آزمون نهایی مدارس خارج کشور به مسکو سفر کرده بود، افزود: این اقدام به دنبال ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت آموزش و پرورش با هدف تقویت مدرسه و مرجعیت کتاب و معلم صورت گرفت.

وی ادامه داد: براساس این مصوبه، امتحانات پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم روزانه، بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلب آزاد رشته‌های شاخه نظری و متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره، در نوبت خردادماه سال تحصیلی امسال در مدارس داخل و خارج از کشور، باید به صورت نهایی و همزمان برگزار می‌شد.

وی افزود: در مجموع یک میلیون و ۹۱۹ هزار دانش آموز پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در مدارس داخل کشور، ۳۴۶ هزار داوطلب ترمیم معدل و بیش از ۱۰ هزار دانش آموز ایرانی در ۷۵ مدرسه ایرانی در ۳۵ کشور جهان، به طور همزمان در امتحانات نهایی امسال شرکت کردند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش افزود: امتحانات نهایی سال تحصیلی جاری از سی و یکم اردیبهشت آغاز شد و تا بیست و نهم خرداد ادامه داشت.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش با توجه به اختلاف زمانی نقاط گوناگون جهان و به‌منظور ایجاد هماهنگی بین مدارس داخل و خارج از کشور، امتحانات را در دو نوبت صبح و عصر برگزار کرد.

مدیر مجتمع آموزشی پیام امام خمینی (ره) در مسکو درباره نحوه دسترسی به سوالات امتحانی گفت: رمز دریافت سوالات امتحانات نهایی، پنج دقیقه پیش از شروع آزمون برای مدیران مدارس و شعب برگزاری آزمون ارسال می‌شد و بلافاصله سوالات در مخزن سوالات که در کنار حوزه امتحانی قرار دارد، تکثیر و در اختیار دانش آموزان قرار می‌گرفت.

بهرام صفری افزود: بر روی برگه‌های سوالات، نام هر دانش‌آموز و کد شرکت در امتحان درج شده و هر یک از دانش‌آموزان در پایه‌ها و رشته‌های تحصیلی، سؤالات خود را از عوامل برگزاری آزمون دریافت می‌کنند.

مدیر مجتمع آموزشی پیام امام مسکو گفت: محل برگزاری آزمون در مدارس خارج از کشور از طریق برخط با یکدیگر متصل هستند و همزمان می‌توان تصاویر برگزاری امتحانات را در مرکز مشاهده کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری همزمان آزمون نهایی مدارس داخل و خارج از کشور برای نخستین بار" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری همزمان آزمون نهایی مدارس داخل و خارج از کشور برای نخستین بار"، کلیک کنید.