برگزاری کارگروه اجرای طرح انرژی های تجدیدپذیر در پروژه صنعت شهرها

برگزاری کارگروه اجرای طرح انرژی های تجدیدپذیر در پروژه صنعت شهرها

در راستای اجرایی شدن پروژه صنعت شهرها و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در این ابرپروژه ملی و صرفه جویی درمصرف انرژی، چهارمین جلسه کارگروه اجرای طرح انرژی های تجدیدپذیر در پروژه صنعت شهرها برگزار شد.

به گزارش آرتیو، محمد مهدی حیدری، رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این جلسه که با حضور نمایندگان وزارت نیرو و شرکت توانیر از سوی دبیرخانه صنعتی سازی و فناوری های نوین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد، با اشاره به اینکه مصوبات شورای عالی مسکن در خصوص صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از تکنولوژی های نوین در ساخت وسازها، اکنون در اولویت های اجرایی و تحقیقاتی وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، گفت: راه اندازی سامانه پایش انرژی که توسط مرکز انجام شده است، می تواند راه گشایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی شود.

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان این مطلب که همواره تلاش متخصصان مرکز بر این بوده است تا سیستم های جدید و فناوری های نوین با کمترین مشکل به مردم پیشنهاد شود، افزود: برآن هستیم که درحوزه صنعت شهرها و نهضت ملی مسکن، سیستم های فاضلاب بهینه ای (تصفیه سیاه) را پیاده سازی کنیم.

برگزاری جلسات مستمر، تهیه و ارایه لیست صنعت شهرها، ایجاد فرهنگ سازی در رابطه با اجرای طرح فاضلاب، تولید در ساختمان ها در جهت صرفه جویی مصرف آب و برق در بین عموم هموطنان، توجه به سند ملی آمایش سرزمین در خصوص ساخت صنعت شهرها و مشخص کردن هدف و نقطه ای که مد نظر است و جمعیت در آن تجمیع شده است، از مهمترین مواردی بود که از سوی اعضای این جلسه تخصصی مورد تاکید قرار گرفت. همچنین پیشنهاداتی در خصوص نحوه طراحی، نظارت و پایش توسط نظام مهندسی و دخیل شدن وزارتخانه های مرتبط در امر نظارت و پایش مطرح شد.

به نقل از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ، استفاده مجدد از فاضلاب یکی از ایده هایی است که در ساخت وسازهای جدید مورد استقبال قرارگرفته است و در زمینه صرفه جویی در مصرف آب، استفاده بهینه از آب مصرفی ساختمان، کاهش هزینه تامین منابع آب، استفاده در مصارفی چون آبیاری گیاهان در مناطق کم آب و زمان خشکسالی و کاهش مواد آلاینده در آبراه ها موثر است.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری کارگروه اجرای طرح انرژی های تجدیدپذیر در پروژه صنعت شهرها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری کارگروه اجرای طرح انرژی های تجدیدپذیر در پروژه صنعت شهرها"، کلیک کنید.