«بصیرت» نقطه کانونی انتخاب بین دو نامزد ریاست جمهوری است

حجت‌الاسلام مافی‌نژاد در گفت‌وگو با آرتیو؛

«بصیرت» نقطه کانونی انتخاب بین دو نامزد ریاست جمهوری است

حجت‌الاسلام مهدی مافی‌نژاد استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: انتخاب بین خوب و خوب‌تر در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو یک نوع بصیرت است که گامی بالاتر از شعور انتخاباتی محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی مافی‌نژاد استاد حوزه و دانشگاه و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آرتیو درباره دور دوم انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در کشور گفت‌: گذشت زمان تکرار تاریخ است، مردم در زمان امام حسین (ع) با هجده هزار نامه با امام بیعت کردند تا ایشان را به کوفه بیاورند و با او بیعت کنند، اما سر دو چیز بیعت خود را فراموش کردند؛ نخست رعب و وحشت و ترس و دوم تطمیع و پول.

وی در ادامه افزود: امروز دقیقا گذشت زمان است، خیلی از مردم اکنون سر مسائل مالی و اقتصادی از بنزین گرفته تا قیمت اجناس و چیز‌های دیگر درگیر انتخابات هستند، حتی نامزدها هم سر همین مسائل صحبت می‌کنند و یا رعب و وحشت از آمدن ترامپ و مسائلی از این دست که چه کسی انتخاب شود که سازش بیشتری داشته باشد یا نه مطرح می‌شود! بنابراین باید حواسمان جمع باشد.

حجت الاسلام مافی‌نژاد اظهار داشت: وقتی معرفت داشته باشیم به قول رهبر انقلاب باید بصیرت بین خوب و خوب‌تر را کسب کنیم، چرا که هر دو نفر از سوی شورای نگهبان تایید شدند و انتخاب‌های خوبی هستند. این بصیرت است که بین این دو یکی را انتخاب کنیم. یک جایی مثل کربلا انتخاب بین بد و خوب، شعور بود؛ عده‌ای که امام را انتخاب نکردند، آنها بصیرت نداشتند، الان هم بحث بصیرت مطرح است که یک گام بالاتر از شعور است.

وی در پایان گفت: خیلی افراد در جریان حادثه کربلا کشته شدند، منتها با امام هم نماندند که لااقل شهید از دنیا بروند و  ارزش خونشان حفظ شود، یا مردم کوفه‌ای که یزید را انتخاب کردند، اینها بی شعور بودند منتها الان بحث بصیرت مهم است تا فرد اصلح را انتخاب کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«بصیرت» نقطه کانونی انتخاب بین دو نامزد ریاست جمهوری است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«بصیرت» نقطه کانونی انتخاب بین دو نامزد ریاست جمهوری است"، کلیک کنید.