بهره مندی سازمان فنی وحرفه ای از ظرفیت مهارتی شرکت ها، صندوق های صنعتی، مالی و بانکی

با امضای تفاهم نامه تاکید شد؛

بهره مندی سازمان فنی وحرفه ای از ظرفیت مهارتی شرکت ها، صندوق های صنعتی، مالی و بانکی

توافقنامه همکاری میان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و صندوق بازنشستگی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با هدف بهره مندی از توانمندی ها و ظرفیت های مهارتی این سازمان و تعامل با شرکت ها، صندوق های صنعتی، مالی و بانکی به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آرتیو از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بنابر این توافقنامه که به امضای مهرداد عظیمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و محسن حسنلو مدیرعامل صندوق بازنشستگی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) رسید، جامعه هدف صندوق شامل کارکنان، بازنشستگان و دانش آموزان از آموزش های مهارتی بهره مند می شوند.

از پیچیدگی های تنظیم تفاهم نامه یادشده آن است که به دلیل تبعیت اغلب مشاغل صنعت هوایی کشور از استانداردهای جهانی یاتا (انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی)، مشاغلی برای مهارت آموزی انتخاب می شود که با مشاغل تحت استانداردهای یاتا همپوشانی نداشته باشد.

بر اساس این تفاهم نامه که قرار است به مدت سه سال در استان های تهران، اصفهان و فارس اجرایی شود، نیازسنجی، برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزش مهارتی برای بازنشستگان صندوق “هما” و اعضای خانواده آنان، کارکنان و دانش آموزان مدارس این صندوق و کارکنان شرکت های تحت پوشش انجام خواهد شد.

ارایه آموزش های مهارتی موردنیاز براساس نیازسنجی به 1300 نفر از دانش آموزان مدارس تحت پوشش صندوق بازنشستگی “هما”، اعطای مجوز حقوقی فعالیت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد به این صندوق در رشته های مورد توافق و ارایه مشاوره استعداد تحصیلی و شغلی و هدایت آموزشی دانش آموزان یادشده از جمله محورهای اصلی این تفاهم نامه است.

همچنین ارتقای مهارت های تخصصی 60 درصد (400 نفر) از کارکنان شاغل در مجموعه های خدماتی وابسته به صندوق بازنشستگی “هما” و صنایع هوایی و نیز شناسایی و تدوین استانداردهای آموزشی مشاغل نوظهور و پنهان در صنایع یادشده و ارایه آموزش های لازم به 1500 نفر در این زمینه از دیگر محورهای این تفاهم نامه همکاری است.

بر اساس این تفاهم نامه، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور متعهد شده از کارشناسان و متخصصان مجرب صندوق بازنشستگی “هما” در کمیته های تخصصی تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی و نیز به عنوان آزمونگران مهارتی استفاده کند.

صندوق بازنشستگی «هما» نیز طبق این تفاهم نامه ، ضمن همکاری در تدوین و بازنگری استانداردها به تامین مربی و اجرای دوره های آموزشی و آزمون ها براساس قوانین آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای می پردازد.

مهرداد عظیمی معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جریان امضای این تفاهم نامه، صنعت هواپیمایی ایران را صنعت مهمی توصیف کرد که در برخی بخش ها به توفیقات بزرگی دست یافته است.

وی ابراز امیدواری کرد با اجرای دقیق و کامل این تفاهم نامه، بتوان آن را به عنوان الگویی موفق از آموزش مهارت در ایران به کشورهای دیگر معرفی کرد.

محسن حسنلو مدیر عامل صندوق بازنشستگی “هما” نیز ضمن توصیه به بهره گیری بیشتر از تجربیات و آموزش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای، مقوله مهارت آموزی را حلقه مفقوده بین بخش های آموزشی و اجرایی کشور خواند و بر لزوم تکمیل این زنجیره با توجه به آموزش های سازمان یادشده تاکید کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره مندی سازمان فنی وحرفه ای از ظرفیت مهارتی شرکت ها، صندوق های صنعتی، مالی و بانکی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره مندی سازمان فنی وحرفه ای از ظرفیت مهارتی شرکت ها، صندوق های صنعتی، مالی و بانکی"، کلیک کنید.