تامین ایمنی نمایشگاه رسانه ها از سوی آتش نشانی/ اعلام آخرین آمار ساختمان های دارای وضعیت بحرانی

تامین ایمنی نمایشگاه رسانه ها از سوی آتش نشانی/ اعلام آخرین آمار ساختمان های دارای وضعیت بحرانی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از کاهش تعداد ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی به 75 باب خبر داد.

قدرت الله محمدی در جریان بازدید از غرفه آرتیو در دومین روز از نمایشگاه رسانه های ایران با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی به موقع و کاهش اضطراب شهروندان گفت: یکی از کارکردهای رسانه ها در هنگام حوادث این است که هم به مردم آگاهی داده و هم از اضطراب ناشی از پخش شایعات در میان مردم جلوگیری کنند که خوشبختانه خبرگزاری آرتیو، در این زمینه سرآمد و با خبرنگارانی حرفه ای به نشر درست و صحیح اخبار در این حوزه پرداخته و در کنار آن با شایعات و اخبار نادرست نیز مقابله کرده است. این کارکردی است که تمام رسانه ها باید در هنگام حوادث و بحران ها داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نسبت به تامین ایمنی نمایشگاه رسانه های کشور اقدام کرده است، گفت: عوامل آتش نشانی در چند نقطه از مصلی تهران مستقر شده اند و نسبت به تامین ایمنی نمایشگاه اقدام کرده اند. همچنین کارشناسان این سازمان در جریان ساخت غرفه ها و … نیز نسبت به نظارت بر روند ایمنی و ارایه هشدارهای لازم به غرفه داران اقدام کرده اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در پاسخ به پرسشی در مورد تعداد ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی در تهران نیز به آرتیو، تعداد این ساختمان ها از 129 مورد در سال گذشته به 75 مورد کاهش یافته است. در واقع این ساختمان ها از وضعیت بحرانی ایمنی خارج شده و نسبت به ایمن سازی آنها اقدام شده است.

محمدی افزود: موضوع دیگر این است که ما بیش از دو سال است که اجازه ندادیم به تعداد ساختمان های نا ایمن افزوده شود و در واقع در عین حال که برای ایمن سازی ساختمان ها تلاش کرده ایم، در راستای جلوگیری از افزایش این ساختمان ها نیز اقدام شده است.

صبح امروز و در جریان دومین روز از نمایشگاه رسانه های ایران نیز غرفه آرتیو در این نمایشگاه میزبان کارشناسان و متخصصان حوزه ایمنی بود تا به بررسی وضعیت ایمنی در ساختمان ها، راهکارهای ارتقاء ایمنی، تحلیل وضعیت ایمنی سازه ها و وظیفه دستگاه ها در این خصوص بپردازند. محمود قدیری، معاون پیشین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، حامد کیخا، متخصص مقاوم سازی و بازسازی سازه ها در برابر سوانح و ایمان شیخ انصاری، معمار و مدرس دانشگاه مهمانان این میزگرد حضور داشتند.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تامین ایمنی نمایشگاه رسانه ها از سوی آتش نشانی/ اعلام آخرین آمار ساختمان های دارای وضعیت بحرانی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تامین ایمنی نمایشگاه رسانه ها از سوی آتش نشانی/ اعلام آخرین آمار ساختمان های دارای وضعیت بحرانی"، کلیک کنید.