تاکید رییس جمهور عراق بر اهمیت همکاری با ایران در زمینه های مختلف

رییس جمهور عراق در دیدار با سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت همکاری با کشورمان در زمینه های مختلف تاکید کرد.

به گزارش آرتیو، «عبد اللطیف جمال رشید» رییس جمهور عراق امروز (پنج شنبه) در کاخ ریاست جمهوری این کشور میزان «علی باقری کنی» سرپرست وزارت خارجه ایران بود.

طبق گزارش خبرگزاری شفق نیوز، 2 طرف در این دیدار درباره پرونده های مختلف و در راس آنها پرونده جنگ غزه رایزنی کردند.

ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: عبد اللطیف جمال رشید در این دیدار به عمق روابط دو جانبه میان 2 کشور و نیاز به کار مشترک برای تقویت این روابط اشاره کرد.

تاکید رییس جمهور عراق بر اهمیت همکاری با ایران در زمینه های مختلف

وی همچنین بر اهمیت همکاری میان 2 کشور در زمینه های اقتصادی، تجاری، گردشگری و انرژی و همچنین هماهنگی و مشورت درباره مسایل مشترک تاکید کرد.

رییس جمهور عراق به توافقنامه امنیتی میان 2 کشور و آثار مثبت آن در تثبیت امنیت مرزها و ثبات در عراق و ایران  اشاره و تاکید کرد که عراق برای برقراری روابط متعادل با کشورهای همسایه و جهان در راستای تقویت فرصت های صلح و ثبات در منطقه اصرار دارد.

رشید درباره جنگ غزه نیز بر ضرورت تلاش برای پایان یافتن جنگ، محافظت از غیرنظامیان و جلوگیری از گسترش دامنه جنگ در منطقه تاکید کرد و گفت که گسترش جنگ در منطقه عواقب خطرناکی را به همراه خواهد داشت.

وی همچینن بر حمایت عراق از ملت فلسطین برای به دست آوردن تمام حقوق مشروع خود تاکید کرد.

تاکید رییس جمهور عراق بر اهمیت همکاری با ایران در زمینه های مختلف

طبق بیانیه ریاست جمهوری عراق، علی باقری نیز در این دیدار بر تمایل ایران برای توسعه چشم اندازهای همکاری سازنده با عراق در زمینه های مختلف و دستیابی به ارمان های 2 ملت برای شکوفایی و تثبیت امنیت و ثبات در منطقه تاکید کرد.

باقری پیش از این نیز با «محمد شیاع السودانی، نخست وزیر، «فواد حسن» وزیر خارجه و «فایق زیدان» رییس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفت وگو کرده بود.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید رییس جمهور عراق بر اهمیت همکاری با ایران در زمینه های مختلف" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید رییس جمهور عراق بر اهمیت همکاری با ایران در زمینه های مختلف"، کلیک کنید.