توصیه های پلیس به زایران حج تمتع

توصیه های پلیس به زایران حج تمتع

آفتاب نیوز :

سردار رضا بنی اسدی فر در نشست تخصصی فرماندهان، معاونان و مدیران پلیس فرودگاه های کشور با اشاره به در پیش بودن عملیات حج تمتع اظهارکرد: عملیات کنگره بزرگ حج آبروی نظام است و نقش پلیس فرودگاه های کشور در اجرای سالم و امن این عملیات مهم است.

وی با اشاره به تجارب گذشته پلیس فرودگاه های فرماندهی یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا در عملیات حج، تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف این عملیات بزرگ، را عاملی در جهت سلامت بیشتر این ماموریت مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: پلیس فرودگاه های کشور با بهره گیری از تجهیزات مدرن برای پایش حوزه استحفاظی توانسته است، میزان وقوع سرقت و جرایم در حوزه سرزمینی پلیس فرودگاه های کشور را به صورت چشم گیری کاهش دهد.

وی سعه صدر کارکنان پلیس فرودگاه در اجرای ماموریت حج و تکریم زایران حرم امن الهی را یکی از مهم ترین مولفه های تقویت سرمایه اجتماعی پلیس دانست و از فرماندهان خواست با آموزش کارکنان و تربیت پلیس حرفه ای و با اخلاق و استفاده از تجهیزات نوین و هوشمند نسبت به ارایه خدمات مطلوب به زایران سرزمین وحی با تمام توان در خدمت مردم عزیز کشورمان باشند.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا اظهار کرد: تجارب مناسک حج در سال های گذشته ثابت کرده است عدم آگاهی زایران از مقررات کشور میزبان ممکن است برای حجاج عزیز در این سفر معنوی مشکل ساز شود لذا توصیه می کنیم حجاج بیت الله الحرام ضمن رعایت مقررات از به همراه داشتن دارو ها و مواد ممنوعه جدا پرهیز کنند تا دچار چالش نشوند.

 بنی اسدی فر افزود: عمل به توصیه های پلیس که قبل از اعزام به این سفر معنوی از رسانه ها اطلاع رسانی می شود موجب خواهد شد تا حجاج سفری ایمن در سایه امنیت و آرامش داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت کارگاه های آموزشی برگزار شده ویژه این سفر معنوی گفت: اطلاعاتی که توسط سازمان حج و زیارت و سایر دستگاه های دولتی ارایه می شود کمک خواهد کرد تا از زمان آغاز اعزام به سرزمین وحی، حین انجام مناسک حج و حتی هنگام مراجعت به کشور عزیزمان ایران، مشکلی نداشته باشیم.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا حضور به موقع زایران در فرودگاه برای جلوگیری از هرگونه تاخیر در تشریفات قانونی خروج از کشور را مهم عنوان کرد و گفت: زایران گرامی باید از اشیاء گرانبهای خود همچون ارز، پول و مدارک شناسایی مراقبت و از قرار دادن این اشیاء در بار غیر همراه که سبب کندی بازرسی مسافران می شود، خودداری کنند.

وی به زایران سرزمین وحی توصیه کرد: حجاج عزیز از پذیرش هرگونه امانت اعم از ساک، چمدان و بسته متعلق به سایر افراد خودداری کنند چرا که در صورت کشف اشیاء ممنوعه، مسیولیت آن متوجه حامل بار خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه های پلیس به زایران حج تمتع" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه های پلیس به زایران حج تمتع"، کلیک کنید.