توضیحات تکمیلی بانک مرکزی درباره پول جدید ایران

توضیحات تکمیلی بانک مرکزی درباره پول جدید ایران

آفتاب‌‌نیوز :

مهران محرمیان در خصوص ریال دیجیتال و توسعه آن در سایز بانک‌ها گفت: هم اکنون ریال دیجیتال برای سه بانک ملت، تجارت و ملی عملیاتی است بانک‌های دیگر هم در واقع در صف آزمون هستند و اقدامات خود را انجام می‌دهند.

این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که نگرانی‌ها در خصوص تحت تاثیر قرار گرفتن نقدینگی با ریال دیجیتال وجود دارد آیا ریال دیجیتال ممکن است روی نقدینگی اثرگذار باشد؟ بیان کرد: در گام نخست از ریال دیجیتال برای پرداخت خرد استفاده می‌کنیم طبیعتا ربطی به این موضوع ندارد، ولی به هر حال در سیاست پولی ابزار خیلی خوبی است که می‌تواند به سیاست‌گذار کمک کند.

او همچنین می‌گوید: ماهیت ریال دیجیتال دقیقا همان اسکناس است به عبارت دیگر ریال دیجیتال مشابه با اسکناس، تعهد بانک مرکزی به شکل الکترونیکی است.

ریال دیجیتال ماینینگ ندارد

این مقام مسئول روز گذشته هم در خصوص تفاوت ریال دیجیتال با رمز ارز‌ها گفته بود: ریال دیجیتال به لحاظ فن‌آوری مبتنی بر همان فناوری dlt ارز رمز است، اما به لحاظ کارکرد کاملا متفاوت از رمز ارز بوده همچنین ریال دیجیتال ماینیگ ندارد و مدیریت متمرکز از سمت بانک مرکزی بر آن اعمال می‌شود و با سیاست پولی حاکم است از این لحاظ اختلاف زیادی با رمز ارز دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیحات تکمیلی بانک مرکزی درباره پول جدید ایران" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیحات تکمیلی بانک مرکزی درباره پول جدید ایران"، کلیک کنید.