جلالی: تجهیزات روسی برای جست وجوی بالگرد رییس جمهور در راه است

جلالی: تجهیزات روسی برای جست وجوی بالگرد رییس جمهور در راه است

سفیر ایران در روسیه گفت: ارسال کمک ها با تجهیزات کامل اعم از بالگرد و هواپیما از روسیه در راه است و گفته شده تجهیزات دیگر مثل اتومبیل هایی که مسیر صعب العبور را طی می کند هم ارسال می شود.

به گزارش آرتیو، «کاظم جلالی» سفیر ایران در روسیه در گفت وگویی درباره واکنش مقامات روسیه به سانحه برای بالگرد حامل «سید ابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه اظهار کرد: بعد از اینکه خبر این حادثه در دنیا پخش شد، در روسیه هم اخباری منتشر شد. بعد از آن تماس هایی بین ما با مقامات روس برقرار شد. شب وقتی به من اعلام شد به کرملین بروم، جلسه ای تشکیل شد که خود آقای پوتین، وزیر دفاع، دبیر شورای امنیت ملی، دستیار پوتین و وزیر امور اضطراری و دیگر مقامات روس حضور داشتند. پوتین از این حادثه ابراز تاسف کرد و آمادگی خود برای کمک را اعلام کرد.

وی افزود: دستورات لازم برای اعزام هواپیما و هلیکوپتر به ایران صادر شد. در کنار آن پوتین از من خواست که کلام او را به مقام معظم رهبری اعلام کنم که هر اقدامی لازم است حاضریم انجام دهیم. 

جلالی یادآور شد: بی سابقه است که یک رییس جمهوری در زمان تعطیل سفیر کشور را بخواهد و جلسه به این مهمی را بگذارد و من وقتی تشکر کردم پوتین تاکید کرد که ما باهم دوست هستیم و این وظیفه ماست که در این شرایط کنار شما باشیم و تشکری لازم نیست.

سفیر ایران در روسیه گفت: رسانه های روسی به طور مرتب اخبار را منتشر می کنند. طبعاً در بین مسیولان روسی هم با دستیار پوتین تا ساعت یک پس از جلسه با پوتین با او گفت وگو و پیگیری می کردیم تا اقدامات لازم برای هماهنگی مجوزها انجام شود. مسیول دفتر پوتین هم مرتب با من در تماس بود. در وزارت خارجه روسیه هم یک نفر برای این امر معین شده که مرتب با من در ارتباط است و یک نوع التهابی در روسیه وجود دارد که مشابه آن در ایران دیده می شود و شاهدیم که مسیولان بیدارند و دعا می کنند، در اینجا هم همدردی کاملی با ما وجود دارد تا کمک ها انجام شود.

جلالی تاکید کرد: کمک ها با تجهیزات کامل اعم از بالگرد و هواپیما در راه است و گفته شده تجهیزات دیگر مثل اتومبیل هایی که مسیر صعب العبور را طی می کند هم ارسال می شود. در کنار آن 2 بالگرد ویژه هم صبح ساعت هفت از ارمنستان به سمت محل محتمل حادثه اعزام می شوند.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جلالی: تجهیزات روسی برای جست وجوی بالگرد رییس جمهور در راه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جلالی: تجهیزات روسی برای جست وجوی بالگرد رییس جمهور در راه است"، کلیک کنید.