حماس: آتش زدن سالن های مسافری گذرگاه رفح توسط اسراییل «جنایت جنگی» است

حماس: آتش زدن سالن های مسافری گذرگاه رفح توسط اسراییل «جنایت جنگی» است

به گزارش آرتیو، جنبش حماس در بیانیه ای افزود: این اقدام جنایتکارانه و رفتار وحشیانه در چارچوب جنگ نسل کشی ادامه دار ارتش رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه انجام شده است.

حماس اضافه کرد: این رفتار رژیم نازیسم صهیونیستی، جنایت جنگی آشکار است که هیچ توجیهی به جز اشتیاق ارتش رژیم اسراییل برای ویرانی و افزایش درد و رنج مردم مظلوم فلسطین ندارد و نیازمند یک محکومیت گسترده بین المللی و اتخاذ تدابیر لازم برای پاسخگو کردن رهبران رژیم اشغالگر صهیونیستی به خاطر تخریب تاسیسات غیرنظامی است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری قدس پرس، این بیانیه اضافه کرد: رژیم جنایتکار صهیونیستی عواقب این جنایت که باعث قطع ارتباط فلسطینیان با دنیای خارج و محرومیت هزاران بیمار و مجروح از سفر به خارج از کشور برای دریافت خدمات درمان می شود را متحمل خواهد شد.

حماس افزود: در این زمینه می طلبد که اقدام موثر بین المللی برای بازکردن گذرگاه رفح و تسهیل سفر فلسطینیان و تسهیل ورود فوری مواد غذایی و کمک های امدادی به نوار غزه که در معرض جنگ قحطی صهیونیستی قرار گرفته است، انجام شود.

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه صبح امروز اعلام کرد که رژیم اسراییل اقدام به تخریب سالن های مسافری گذرگاه رفح کرده است و همزمان برخی رسانه ها از به آتش کشیدن شدن سالن های مذکور خبر دادند.

خبرگزاری فلسطینی شهاب به نقل از دفتر اطلاع رسانی دولتی در غزه تاکید کرد که اخبار منتشره درباره توقف تاکتیکی جنگ در غزه، دروغ منتشره توسط رژیم اسراییل است.

این نهاد دولتی غزه افزود: شرایط در شمال این باریکه با توجه به کمبود مواد غذایی و دارو بسیار وخیم است.

این نهاد اطلاع رسانی دولتی در غزه با اشاره به تخریب سالن های مسافری گذرگاه رفح توسط رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این اقدام رژیم اشغالگر، بخشی از جنایات آن رژیم علیه مردم نوار غزه است.

با گذشت 9 ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه روز بیشتر در بحران های داخلی و خارجی خود فرو می رود. رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل عام، ویرانی، جنایت های جنگی، نقض قوانین بین المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است. رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از بیش از هشت ماه نتوانسته گروه های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال ها در محاصره است، به تسلیم وادار کند و همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت های آشکار در غزه، از دست داده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: آتش زدن سالن های مسافری گذرگاه رفح توسط اسراییل «جنایت جنگی» است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: آتش زدن سالن های مسافری گذرگاه رفح توسط اسراییل «جنایت جنگی» است"، کلیک کنید.