حمله هوایی انگلیس و آمریکا به 3 منطقه در غرب یمن

حمله هوایی انگلیس و آمریکا به 3 منطقه در غرب یمن

ایتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس شامگاه شنبه، مناطق «الکثیب»، «الطایف» و «الجاح» در یمن را هدف قرار دادند.

به گزارش آرتیو، ساعتی پیش از این حملات هم آمریکا و انگلیس در یک حمله هوایی منطقه «راس عیسی» در استان الحدیده واقع در غرب یمن را هدف قرار داده بودند.

آمریکا و انگلیس در دو ماه اخیر بیش از 40 بار دست به بمباران یمن زده اند.

از سوی دیگر، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز شنبه اعلام کرد که نیروی دریایی این کشور یک نفتکش انگلیسی را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

وی در این باره گفت: در حمایت از مظلومیت ملت فلسطین در غزه و در پاسخ به تجاوزات به یمن، نیروی دریایی ما نفتکش انگلیسی «POLLUX» را با تعدادی موشک مناسب هدف قرار داد.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در 31 اکتبر و انجام ده ها عملیات پس از آن، تلاش های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ را ناکام گذاشته و اکنون عملیات از ناکام گذاشتن این تلاش ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ایتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله هوایی انگلیس و آمریکا به 3 منطقه در غرب یمن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله هوایی انگلیس و آمریکا به 3 منطقه در غرب یمن"، کلیک کنید.