درخواست شورای هماهنگی بانک ها: بانک ها هم شنبه ها تعطیل شوند

درخواست شورای هماهنگی بانک ها: بانک ها هم شنبه ها تعطیل شوند

به گزارش آرتیو ؛همزمان با مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر تعطیلی شنبه به جای پنج شنبه، شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی با حضور مدیران عامل بانک ها در محل دبیرخانه این شورا تشکیل جلسه داد.

آرتیو در خبری نوشت:در این جلسه مدیران عامل بانک ها ضمن گفت وگو درباره مسایل روز بانک ها طبق دستور جلسه، با توجه به تصویب تعطیلی شنبه ها در مجلس شورای اسلامی به بحث و تبادل نظر درباره تعطیلی بانک ها در این روز پرداختند و مقرر شد درخواست تعطیلی بانک ها در روزهای شنبه نیز در اسرع وقت به مقامات و نهادهای ذی صلاح ارسال و پیگیری های مقتضی انجام گردد.

در جلسه امروز مجلس، وکلای ملت پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان با اکثریت آرا با تبصره 3 لایحه مذکور مبنی بر تعطیلی شنبه ها با 136 رای موافق، 66 رای مخالف و 3 رای ممتنع موافقت کردند.

این لایحه برای بررسی به شورای نگهبان ارسال و بعد از تایید این شورا به قانون تبدیل خواهد شد.

بر اساس تبصره 3 این لایحه، تمامی دستگاه های اجرایی اعم از ستادی و استانی به استثنای واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی و بخش عملیاتی واحدهای خدمت رسانی از قبیل بیمارستانها، مراکز بهداشتی درمانی، مراکز بهزیستی، بانک ها و اماکن ورزشی موظفند ساعات کار خود را در پنج روز هفته از روز یکشنبه تا پنج شنبه تنظیم نمایند.

فهرست کامل بخش عملیاتی واحدهای خدمات رسانی موضوع این تبصره ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه می شود و به تصویب هییت وزیران می رسد.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست شورای هماهنگی بانک ها: بانک ها هم شنبه ها تعطیل شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست شورای هماهنگی بانک ها: بانک ها هم شنبه ها تعطیل شوند"، کلیک کنید.