درخواست گروه 7 و چند کشور غربی از کره شمالی برای توقف ارسال تسلیحات به روسیه

درخواست گروه 7 و چند کشور غربی از کره شمالی برای توقف ارسال تسلیحات به روسیه

وزرای خارجه گروه 7 و چند کشور غربی در بیانیه مشترکی که توسط وزارت خارجه ایتالیا در روز جمعه منتشر شده از کره شمالی خواستند تا ارسال تسلیحات به روسیه برای استفاده علیه اوکراین را متوقف کند.

به گزارش آرتیو، این بیانیه از سوی وزرای خارجه استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، نیوزیلند، کره جنوبی، انگلیس، آمریکا و اتحادیه اروپا منتشر شده است.

در این بیانیه آمده است: وزرای خارجه تاکید دارند که تحریم های اخیر هر یک از دولت ها نشان گر تلاشی هماهنگ در راستای ایجاد هزینه برای بازیکنان و نهادهای دخیل در ارسال غیرقانونی تسلیحات از کره شمالی به روسیه برای حمله به اوکراین است. ما از کره شمالی و روسیه می خواهیم که به این انتقال غیرقانونی تسلیحات خاتمه بدهند.

در این بیانیه همچنین عنوان شده است که وزرای خارجه به «شدت نگران» تعمیق همکاری میان پیونگ یانگ و مسکو در «نقض آشکار چندین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل» هستند.

روسیه تاکنون بارها اتهامات درخصوص نقض تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی و تبادل تسلیحاتی با کره شمالی را رد کرده است. کره شمالی نیز بارها این اتهامات را رد کرده است.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست گروه 7 و چند کشور غربی از کره شمالی برای توقف ارسال تسلیحات به روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست گروه 7 و چند کشور غربی از کره شمالی برای توقف ارسال تسلیحات به روسیه"، کلیک کنید.