دولت هم پشت سریال «افعی تهران» درآمد!

از زمان ظهور شبکه های نمایش خانگی و رونق پخش سریال های مختلف در آن، این پلتفرم ها همواره زیر ذره بین تماشاگران و نهاد های نظارتی و در مواردی حتی مورد انتقاد آن ها نیز قرار گرفتند. این بار تیغ تیز این انتقاد ها بر گردن سریال «افعی تهران» قرار گرفت.

دولت هم پشت سریال «افعی تهران» درآمد!

آفتاب نیوز :

خبرگزاری ایرنا در مطلبی با عنوان «آموزش و پرورش شاکی است یا متهم؟» نوشت: در قسمت هشتم سریال «افعی تهران»، آرمان بیانی در جریان ساخت فیلم با ناظم دوران مدرسه خود روبه رو می شود و برای گرفتن انتقام تنبیه های ناظم سابق، به او توهین و در میانه راه از ماشین پیاده اش می کند؛ سکانسی که بازتاب های مختلفی را در میان مخاطبان داشت و به شکایت وزارت آموزش و پرورش از سازندگان این سریال منجر شد.

تنبیه بدنی در مدارس دوران دهه 60 و 70 آنقدر واقعی و غیرقابل انکار است که در فیلم و سریال های مختلف به نمایش درآمده است از جمله در سال 1383 «پرویز شیخ طادی» فیلمی با نام «پشت پرده مه» درباره دانش آموزی ناشنوا ساخت که گرفتار بی مهری و بدخلقی معلم عصبی و بداخلاق خود می شود.

«بمب یک عاشقانه» فیلم دیگری است که در سال 1396 با موضوع مدرسه به کارگردانی پیمان معادی ساخته شد. این فیلم که در دوران جنگ تحمیلی و در مدرسه ای در دهه 60 روایت می شود، سکانس های مختلف برخورد بد و توهین آمیز اولیای مدرسه با دانش آموزان را نمایش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دولت هم پشت سریال «افعی تهران» درآمد!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دولت هم پشت سریال «افعی تهران» درآمد!"، کلیک کنید.