دیدار مناف هاشمی با دبیرکل فدراسیون جهانی سپک تاکرا – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

دیدار مناف هاشمی با دبیرکل فدراسیون جهانی سپک تاکرا - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آرتیو و به نقل از کمیته ملی المپیک، این دیدار که با حضور نصراله پریچهره سرپرست فدراسیون انجمن های ورزشی، سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرا و جمعی از مدیران کمیته ملی المپیک، فدراسیون و انجمن سپک تاکرا برگزار شد، دکتر سید مناف هاشمی ضمن خیر مقدم به دبیر کل فدراسیون جهانی ابراز داشت: تداوم سفرهای شما به ایران به نوعی بیانگر نگاه ویژه و حمایتی شما از سپک تاکرای ما است و بسیار جای تقدیر دارد، ما هم به نوبه خود از زحمات سرپرست فدراسیون و رییس انجمن در راستای رشد و ارتقا این رشته تقدیر می کنیم بخصوص که سپک تاکرا مورد توجه بسیاری از علاقه مندان، بخصوص جوانان ما قرار گرفته ولی به نظر می رسد روند حرکتی آن کمی کند بوده ولی در سال های اخیر شتاب خوبی گرفته است و آرام آرام با توجه به پتانسیلی که دارد می تواند به سمت فدراسیونی شدن حرکت نماید تا دست ما هم برای کمک بازتر باشد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: با توجه به میزبانی ایران در رقابت های زیر 23 سال پسران که مرداد ماه سال جاری برگزار می شود از حمایت های شما در این زمینه تشکر می کنیم و این قول را می دهیم که کمیته ملی المپیک در حد توان در ابعاد مادی و معنوی حمایت لازم را در برگزاری این مسابقات خواهد داشت و قطعاً این رشته در بازی های داخل سالن بانکوک و بازی های آسیایی پیش رو با توجه به روند رو به رشدی که دارد طی جلساتی که با حضور کارشناسان و مسیولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک انجام می شود، پس از بررسی نقطه نظرات کارشناسان می تواند شانس بالایی برای شرکت در این رقابت ها داشته باشد.

سید مناف هاشمی در خاتمه ابراز داشت: بر روی حمایت ما از سپک تاکرا در کمیته بین المللی المپیک حساب کنید بخصوص که حضور بانوان ما با حجاب اسلامی در رقابت های مختلف آن بسیار ارزشمند است و جا دارد ضمن قدردانی از زحمات آقای سهراب آزاد در راستای رشد این رشته به این موضوع اشاره کنم که فدراسیونی شدن یک رشته بستگی به تصمیمات کارشناسانه ای دارد که وزارت ورزش انجام می دهد ولی با پتانسیلی که در این رشته می بینیم می تواند به سمت فدراسیون شدن حرکت نماید و نگاه ما به سپک تاکرا چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی حمایتی است.

در ادامه دبیر کل فدراسیون جهانی سپک تاکرا ضمن تقدیر از حمایت های کمیته ملی المپیک از این رشته عنوان داشت: من از ابتدا در جریان ورود، رشد و توسعه سپک تاکرا در ایران بوده و می دانم چه قدر زحمت کشیدند، به همین دلیل نگاه ویژه ای بر روی سپک تاکرای ایران دارم بطوری وقتی بحث رهبری این رشته در آسیای میانه به میان آمد به رغم اینکه یکی از کشورها ابراز تمایل کرد، ولی گفتم این مسیولیت برای ایران است که این سال ها خیلی برای رشد و ارتقا این رشته تلاش کرده بطوری که داشتن چهار کرسی بین المللی از سوی نمایندگان ایران خود گواهی بر این ادعاست.

رییس سنگاپوری فدراسیون سپک تاکرا آسیا در ادامه عنوان داشت: وقتی قصد سفر به ایران را داشتم دبیر کل کمیته ملی المپیک کشورم به من گفت سلام بنده را به مسیولان کمیته ملی المپیک ایران برسانید، به شخصه بسیار خوشحالم که تعاملات خوبی در زمینه ورزشی بین دو کشور وجود دارد و امیدوارم اگر برنامه ای برای تفاهم نامه نامه ورزشی بین دو کشور وجود دارد قطعاً در آن توجه ویژه ای به سپک تاکرا و استفاده از تجارب مربیان سنگاپوری این رشته در ایران شود و امیدوارم روزی شاهد فدراسیونی شدن آن در ایران باشم.
حلیم بن قادر در پاسخ به این سوال دکتر هاشمی که چند کشور در جهان فدراسیون سپک تاکرا دارند گفت: در حال حاضر در جهان 65 کشور فدراسیون سپک تاکرا دارند و به همین دلیل اقدامات لازم از سوی فدراسیون جهانی با کمیته بین المللی المپیک برای به رسمیت شناختن و عضویت آن در IOC انجام دادیم که بسیار مطلوب بود و بر روی حمایت ایران در کمیته بین المللی المپیک از سپک تاکرا حساب باز کرده ایم.

دبیر کل فدراسیون جهانی سپک تاکرا در خاتمه ابراز داشت: اهدا میزبانی رقابت های پسران زیر 23 سال در ایران و بخصوص کمک تجهیزاتی که برای تامین این مسابقات و برگزاری اجلاس قاره ای در حاشیه این رقابت ها داشته ایم بیانگر اعتمادی است که به کشور ایران و سپک تاکرای شما داریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار مناف هاشمی با دبیرکل فدراسیون جهانی سپک تاکرا – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار مناف هاشمی با دبیرکل فدراسیون جهانی سپک تاکرا – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.