رقابت یک هزار و 200 نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت

رقابت یک هزار و 200 نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس اعلام کرد که یک هزار و 200 نفر از واحد شیراز در بخش های مختلف بیست و هشتمین مسابقات شفاهی و کتبی قرآن و عترت شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، مراسم اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت در بخش های دانشجویی، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با حضور مسیولان استانی در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز برگزار شد.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این مراسم با استناد به فرمایش امیرمومنان حضرت علی علیه السلام در وصف قرآن که می فرماید: «بدانید قرآن پند آموزی است و خیانت نمی کند، هدایتگری است و دروغ نمی گوید»، اظهار کرد: این چند فراز از خطبه 176 نهج البلاغه در کلام مولا امیر مومنان در وصف کلام خداوند است و به این وسیله درمی یابیم که قرآن کریم یک یار و همراه همیشگی است که می توان در همه شرایط و دوران ها به او پناه برد؛ چراکه کلام خداوند است.

رقابت یک هزار و 200 نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت

حجت الاسلام مهدی یعقوبی افزود: این توفیق حضور در مسابقات که نصیب هر فرد به عنوان شرکت کننده و برگزارکننده می شود وسیله ای است که فرد در هر زمینه ای خود را به این دریای بیکران الهی کلام خداوندمتعال متصل می کند.

وی ضمن ارایه گزارشی از این دوره مسابقات بیان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز یک هزار و 200 و استان فارس 7 هزار نفر در بخش های مختلف مسابقات شفاهی و کتبی قرآن و عترت شرکت کردند و این یکی از ویژگی های دانشگاه آزاد اسلامی است.

مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس هم در این مراسم تبیین کرد: خداوند در سوره توبه آیه 51 می فرماید: «بگو پیامبر، که به ما نمی رسد مگر آنچه که خداوند برای ما نوشته است خداوند مولای ماست و مومنان باید بر خدا توکل کنند» قرآن و عترت هردو باهم هستند و از هم جدا نمی شوند و اگر قرآن را بخواهیم به تنهایی بفهمیم خوب نمی فهمیم؛ بنابراین حتماً باید تفسیر اهل بیت علیهم السلام با آن باشد.

رقابت یک هزار و 200 نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت

حجت الاسلام محمود محمودیان یادآور شد: نمونه بارز این تفسیر اهل بیت کلام امام سجاد علیه السلام است که در دعای ابوحمزه ثمالی می فرماید: «خدایا از تو ایمانی می خواهم که آن ایمان همواره در قلب من باشد و یقینی بده که بدانم به من نمی رسد مگر آنچه که تو بر من مقدر کرده ای.»

وی افزود: امام سجاد علیه السلام همان آیه 51 را در این دعای شریفه می آورد و این نشان دهنده آن است که قرآن و عترت افتخار شیعه است؛ بنابراین باید دقت کنیم که تفسیر قرآن را از زبان اهل بیت علیهم السلام دریافت کنیم.

در پایان این مراسم از نفرات برگزیده مسابقات قرآن و عترت سال 1402 دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در بخش های شفاهی و کتبی و در سه رده دانشجویی، استادی و کارمندی با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از سوی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تجلیل شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقابت یک هزار و 200 نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقابت یک هزار و 200 نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت"، کلیک کنید.