رهبر انقلاب به کدام اعترافات غربی ها درباره شکست اسراییل از مقاومت اشاره کردند؟

رهبر انقلاب به کدام اعترافات غربی ها درباره شکست اسراییل از مقاومت اشاره کردند؟

رهبر انقلاب در بیانات خود در مراسم سالگرد امام خمینی (ره) به اعترافات مقام ها و کارشناسان غربی و اسراییلی درباره شکست رژیم صهیونیستی از مقاومت در پی عملیات «طوفان الاقصی» اشاره و مواردی را ذکر کردند.

به گزارش آرتیو، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از بیانات امروز (دوشنبه) خود، در مراسم سی وپنجمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره)، به موضوع فلسطین و غزه اشاره کردند.

ایشان به چند اظهارنظر از مقام ها و کارشناسان غربی و همچنین صهیونیست اشاره کردند که به شکست رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی و پیروزی مقاومت اعتراف کرده بودند.

آیت الله خامنه ای گفتند: «عملیات طوفان الاقصی یک ضربه ی تعیین کننده ای به رژیم صهیونیست بود؛ ضربه ای که هیچ علاجی برای او وجود ندارد و رژیم صهیونیستی بر اثر این ضربه دچار ابتلایاتی شده است که از آن نجات پیدا نخواهد کرد».

رهبر انقلاب گفتند «همه تحلیلگران غربی اعم از اروپایی، آمریکا و وابستگان به رژیم صهیونیستی معتقد هستند اسراییل با همه یال و کوپال از گروه معدود مقاومت شکست سختی خورده و پس از هشت ماه به هیچ کدام از هدف های حداقلی خود نیز نرسیده است».

عدم تحقق اهداف رژیم صهیونیستی در غزه، بارها توسط مقام ها و تحلیلگران غربی تکرار شده است. روزنامه نیویورک تایمز نوشت مقامات آمریکایی پس از گذشت 200 روز از جنگ غزه به این جمع بندی رسیدند که اسراییل نخواهد توانست به اهداف خود در جنگ از جمله نابودی حماس دست پیدا کند.

رسانه کانادایی «سی بی سی» نیز درباره میزان تحقق اهداف جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ غزه نوشت: «با تداوم جنگ غزه و مشهود نبودن هیچ پایانی برای آن، تحلیلگران بر این باورند که حتی پیروزی های کوچک هم برای اسراییل دور از دسترس هستند».

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی سه هدف اصلی را برای حملات این رژیم به غزه اعلام کرده است: «نابودی حماس، آزادسازی اسرا و تضمین اینکه غزه دیگر تهدیدی برای اسراییل محسوب نخواهد شد».

آیت الله خامنه ای در ادامهف به این اظهارنظر که طوفان الاقصی می تواند تغیردهنده قرن بیست ویکم و جهان باشد، اشاره کردند.

وبگاه آکسیوس خبر داد یک روز پس از عملیات طوفان الاقصی، «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا در مصاحبه با «رابرت هور»، از این عملیات به عنوان یک رویداد جهانی که می تواند تغییر دهنده قرن بیست و یکم و جهان باشد، یاد کرد.

رهبر انقلاب به اظهارنظر یک تحلیلگر صهیونیست درباره وجود سرگیجه و آشفتگی در این رژیم نیز اشاره کردند.

«رونین برگمن» خبرنگار نزدیک به موساد درباره آشفتگی سران رژیم صهیونیستی پیش از حمله تنبیهی ایران، گفته بود: «اگر وقایع دیدارها ثبت شده و به صورت مستقیم در یوتیوب پخش شود، می بینیم که چهار میلیون نفر یعنی نیمی از ساکنان اسراییل به دنبال راه فرار هستند».

حضرت آیت الله خامنه ای به صحبت یک مورخ اسراییلی که گفته بود «پروژه صهیونیستی نفس های آخر خود را می کشد» هم اشاره کردند.

پروفسور «ایلان پاپه» مورخ معروف اسراییلی در اظهاراتی تحت عنوان «آغاز پایان پروژه صهیونیستی» گفته بود که آغاز پایان این پروژه «طولانی و خطرناک است و ما باید برای آن آماده باشیم».

او با اشاره به «ناتوانی ارتش اسراییل در حفاظت از جامعه یهودی در جنوب و شمال»، گفت: «120 هزار پناهجو از شمال آواره شده اند که همگی یهودیان در جلیل هستند… پس از 7 اکتبر، دولت نتوانست به خانواده های کشته و زخمی ها کمکی کند.»

رهبر انقلاب در پایان این بخش از بیانات خود گفتند: «آنچه مقابل چشم ماست و مشاهده می کنیم، این است که به رغم تبلیغات چندساله رسانه های وابسته به آمریکا و مراکز صهیونیستی ثروتمند برای کمرنگ شدن و فراموش فلسطین، مسیله فلسطین تبدیل به مسیله اول دنیا شده است».

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رهبر انقلاب به کدام اعترافات غربی ها درباره شکست اسراییل از مقاومت اشاره کردند؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رهبر انقلاب به کدام اعترافات غربی ها درباره شکست اسراییل از مقاومت اشاره کردند؟"، کلیک کنید.