روسیه: قطعنامه اخیر، همکاری ایران و آژانس اتمی را پیچیده تر می کند

روسیه: قطعنامه اخیر، همکاری ایران و آژانس اتمی را پیچیده تر می کند

نماینده روسیه در وین عنوان کرد که تایید صدور قطعنامه ضدایرانی در جلسه شورای حکام تنها باعث پیچیده تر شدن روابط ایران و رافایل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد شد.

به گزارش آرتیو، میخاییل اولیانوف، نماینده ویژه روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین روز سه شنبه در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: چین و روسیه به قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی رای منفی دادند چراکه این قطعنامه به شکل حایز اهمیتی همکاری میان تهران و مدیرکل آژانس اتمی را پیچیده تر خواهد کرد. به همین خاطر 12 کشور از جهان جنوب رای ممتنع دادند.

دیپلمات ها گفته اند در این قطعنامه که توسط انگلیس، فرانسه و آلمان ارایه شده است، از ایران خواسته شده تا درباره ذرات اورانیوم کشف شده در 2 سایت توضیح دهد، همکاری با آژانس را بهبود بخشد و از تصمیم خود برای لغو انتصاب بازرسان باتجربه آژانس بازگردد.

نمایندگی ایران در سازمان های بین المللی اعلام کرده تهران در چارچوب موافقت نامه پادمان جامع تاکنون با آژانس همکاری کاملی کرده است و تمام مواد و فعالیت های هسته ای ایران به طور کامل به آژانس اعلام گردیده و توسط آژانس راستی آزمایی شده است.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه: قطعنامه اخیر، همکاری ایران و آژانس اتمی را پیچیده تر می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه: قطعنامه اخیر، همکاری ایران و آژانس اتمی را پیچیده تر می کند"، کلیک کنید.