رگبار و رعد و برق در 20 استان

رگبار و رعد و برق در 20 استان

آفتاب نیوز :

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وقوع رگبار باران، رعدو برق، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد بارش تگرگ امروز (13 خرداد) در مازندران، گیلان، اردبیل، شمال و شرق آذربایجان شرقی، شرق گلستان، شمال خراسان شمالی و ارتفاعات شرقی تهران، دوشنبه (14 خرداد) در ارتفاعات استان های گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات غربی مازندران و سه شنبه (15 خرداد) در غرب آذربایجان غربی، شرق گیلان، مازندران، قزوین، مرکزی، قم، شمال اصفهان، نیمه جنوبی زنجان، شمال همدان، ارتفاعات استان های البرز، سمنان، تهران و خراسان رضوی پیش بینی می شود.

حاکمیت این شرایط جوی چهارشنبه (16 خرداد) در اردبیل، آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، گیلان، مازندران، شمال اصفهان، ارتفاعات استان های سمنان و گلستان و جنوب سیستان و بلوچستان، پنج شنبه (17 خرداد) در آذربایجان شرقی، اردبیل، شرق آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، مرکزی، همدان، قزوین، البرز، تهران، قم، گیلان، مازندران، شمال اصفهان، ارتفاعات استانهای سمنان و گلستان و جنوب سیستان و بلوچستان و جمعه (18 خرداد) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات استانهای زنجان، همدان، مرکزی، البرز، قزوین، تهران و کرمان دور از انتظار نیست.

از اثرات این مخاطره جوی می توان به احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب، وزش باد نسبتا شدید، صاعقه، احتمال تگرگ، لغزندگی به ویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی اشاره کرد. به توصیه سازمان هواشناسی احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت طبیعت گردی در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی به ویژه در ساعات بعدازظهر، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی مد نظر قرار گیرد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده 22 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا 1.5 متر در مناطق ساحلی و بویژه دوراز ساحل یکشنبه در تنگه هرمز، دوشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان خوزستان، مناطق ساحلی و دور از ساحل جنوب استان بوشهر، در خلیج فارس، شرق تنگه هرمز و غرب دریای عمان و سه شنبه در غرب دریای عمان و مناطق دور از ساحل استان خوزستان پیش بینی می شود.

در این وضعیت آب و هوایی خطرغرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی ،اختلال در ترددها و فعالیت دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک، قایق های صیادی و نیمه سنگین و سنگین، اختلال در فعالیت سکوهای نفتی دور از انتظار نیست و سازمان هواشتاسی نسبت به منع شنا، منع فعالیت های تفریحی و شیلاتی، اجتناب از تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و سنگین، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی و آماده باش برای مواجهه با خسارت احتمالی توصیه می کند.

به گزارش آرتیو هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و رعد و برق در 20 استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و رعد و برق در 20 استان"، کلیک کنید.