رییسی، تنها رییس جمهوری که در جلسات شورایعالی مدیریت بحران شرکت کرد

رییسی، تنها رییس جمهوری که در جلسات شورایعالی مدیریت بحران شرکت کرد

رییس پیشین سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شهید رییسی، اولین رییس جمهوری بود که در جلسات شورای عالی مدیریت بحران شرکت کرد.

اسماعیل نجار در گفت وگو با آرتیو با اشاره به شهادت آیت الله رییسی در حادثه سقوط بالگرد گفت: شهادت آیت الله دکتر ابراهیم رییسی، خادم الرضا و خادم ملت ایران را خدمت امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری، ملت صبور و مقاوم ایران و بازماندگان ایشان تسلیت می گویم. روز گذشته هنگامی که خبر تلخ سقوط بالگرد ایشان را در تلفن همراهم مشاهده کردم، بسیار شوکه شدم. این خبر بسیار ناباورانه بود و همه را در شوکی غم انگیز فرو برد.

دولت رییسی دولت مردمی بود

رییس پیشین سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد:آیت الله رییسی از همان ابتدای تنفیذ ریاست جمهوری، دولتی مردمی تشکیل داد و همیشه در کنار مردم بود و در همان مسیری که انتخاب کرده بود؛ جانش را هم تقدیم کرد.

وی با اشاره به نقش رییس جمهور شهید در حوادث و بحران ها ادامه داد: من بارها شاهد بودم که هر وقت در سراسر کشور بحرانی مانند سیل یا زلزله رخ می داد؛ ایشان خودشان جزو اولین نفراتی بودند که برای خدمت رسانی و مدیریت شرایط سر صحنه حضور پیدا می کردند. همین حضور ایشان در صحنه حوادث باعث می شد که درد حادثه دیدگان تسکین یابد و بدانند که دغدغه مردم دغدغه رییس جمهور است.

نجار افزود:من به خاطر دارم ایشان برای انجام امور خاصی به روسیه سفر کرده بودند که در جنوب کرمان سیل آمد. ایشان بالافاصله پس از بازگشت به کشور، در همان فرودگاه دوباره به سمت کرمان حرکت کردند و خود را در کنار مردم رساندند.

قاطعیت و شجاعت شهید رییسی مثال زدنی بود

نجار گفت: نمی شود از این شهید یاد کرد اما از شجاعت و قاطعیت ایشان در اداره کشور سخن نگفت. البته ایشان در هر سمت دیگری نیز که خدمت کردند همین ویژگی ها را داشتند. من به خاطر دارم زمانی که در سال 68 در  استانداری کردستان بودم، ایشان به عنوان بازرس ویژه به کردستان آمدند و با قاطعیت خاص خود مشکلات را پیگیری و بررسی کردند. این شهید بزرگوار هر کاری را با حکمت، دانایی و مصلحت پیش می بردند. تلاش و همت والای او، پیشرفت همراه با عزت و اقتدار ملت ایران بود.

رییس پیشین سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: شهید رییسی همانند جدش امام حسین(ع) زیر با ظلم نرفت و حق را طلب کرد.

نجار با اشاره به اینکه شهید رییسی بسیار در برابر مردم خاضع بود؛ گفت: فروتنی و تواضع ایشان در برابر زیردستان خود و مردم عادی مثال زدنی بود.

شهید رییسی اولین رییس جمهوری بود که جلسات شورایعالی مدیریت بحران را تشکیل داد

نجار گفت: رییس جمهور، رییس شورای عالی مدیریت بحران است. همچنین حکم رییس سازمان مدیریت بحران کشور، پس از تایید هییت دولت، توسط رییس جمهور ابلاغ می شود. من تنها چند ماه پس از انتخاب ایشان به عنوان رییس جمهور، در سمت ریاست سازمان مدیریت بحران کشور بودم اما در همین چندماه نیز شاهد بودم که آیت الله رییسی به عنوان اولین رییس جمهور، جلسات این شورای مهم را تشکیل دادند و در آن حضور پیدا کردند. زیرا اهمیت این شورا را درک کرده بودند در حالیکه سایر روسای جمهور اصلا در جلسات این شورا شرکت نمی کردند.

رییس پیشین سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: ایشان امور پیشیگرانه در بحران ها را بسیار مدنظر داشتند و در این جهت اقدامات، مصوبات و پیگیری های جدی نیز انجام دادند. ایشان در پیشگیری از بحران ها و سپس کاهش میزان خسارات از هیچ کوششی دریغ نکردند.

رییس پیشین سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: امیدوارم با راهکارهایی که در قانون برای ادامه مدیریت کشور سنجیده شده است؛ مشکلی به وجود نیاید. همه ما باید در این جهت تمکین کنیم و تلاش کنیم نگاه خدمتی که رییس جمهور شهیدمان داشتند را ادامه دهیم.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییسی، تنها رییس جمهوری که در جلسات شورایعالی مدیریت بحران شرکت کرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییسی، تنها رییس جمهوری که در جلسات شورایعالی مدیریت بحران شرکت کرد"، کلیک کنید.