رییسی: خواسته آحاد انسان های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است

رییسی: خواسته آحاد انسان های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است

رییس جمهور گفت: امروز خواسته دانشگاه های غرب و شرق، آزادی فلسطین و دفاع از مظلومان غزه و فریاد علیه ستمگران است، خواسته آحاد انسان های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است، حتماً خون کودکان غزه این قدر قدرت دارد که به حیات رژیم صهیونیستی پایان دهد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی سه شنبه شب در مراسم پایانی پنجمین همایش جهانی امام رضا (ع) افزود: جهان بشریت امروز متوجه شده که رژیم صهیونیستی غده سرطانی است و باید این غده را از بین برد تا نه فقط منطقه خاورمیانه بلکه دنیا بتواند به آرامش و امنیت دست پیدا کند.

وی بیان کرد: امروز به برکت خون شهدای بزرگوار، دنیا به این حقانیت و لزوم برقراری عدل رسیده است و این همه جنایت علیه بشریت، کودک کشی و نسل کشی در فلسطین و به ویژه حمایت آمریکا و غربی ها از این جنایات باعث تاسف جهانیان شده اما تاسف بیشتر جهانیان بابت عدم کارایی و کارآمدی نظامات حقوقی و اتحادیه ها و سازمان های بین المللی در خصوص حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

رییس جمهور گفت: امروز خواسته دانشگاه های غرب و شرق، آزادی فلسطین و دفاع از مظلومان غزه و فریاد علیه ستمگران است، خواسته آحاد انسان های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است، حتماً خون کودکان غزه این قدر قدرت دارد که به حیات رژیم صهیونیستی پایان دهد.

رییسی اظهار کرد: خون کودکان غزه می تواند مانند داستان فرعون و حضرت موسی (ع)، به انتقام از فرعونیان زمانه ختم شود. تردید نداریم خون 15 هزار کودک فلسطینی که بر زمین ریخته شد، به حیات صهیونیست ها پایان خواهد داد و نظم فعلی جهان را عادلانه خواهد کرد.

رییس جمهور به فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در آغاز این همایش اشاره کرد و گفت: فرمایشات معظم له و مراجع عظام تقلید نکات محوری و قابل توجه و قابل استفاده برای همگان داشت.

رییسی به ساحت مقدس حضرت رضا (ع) و مکاتب ایشان اشاره و بیان کرد: در باب دهه کرامت نکته نخست آن است که انسان دارای کرامت ذاتی بوده و از سایر موجودات عالم برتر است اما سخن از کرامت اکتسابی است که در پرتو آموزه های ایمه معصومین از جمله امام رضا (ع) می توان به آن رسید اما اصل بر انسان سالک الی الله است تا راه سعادت را برای خود و جامعه اش باز کند.

رییس جمهور سخنان حضرت رضا (ع) در تبیین جایگاه ولایت و امامت را قابل توجه دانست و گفت: امام رضا (ع) بیش از سایر ایمه و پیشوایان دین نسبت به بحث امامت و ولایت تاکید داشتند براین اساس باید نوع حکمرانی ایمه و تفاوت آن را با سایر حکمرانی های دیگر شناخت چرا که این حکمرانی از نوع توحیدی است و در جایگاه امامت و ولایت قرار دارد.

وی ارتباط ولی با مردم را مبتنی بر دلدادگی و عشق و محبت دانست و گفت: هر کس رای دارد، رای او می تواند نظامات حقوقی و تشکلاتی را رقم بزند اما سخن ما از آموخته های مبتنی بر ولایت و امامت است، در این راستا امت با امام عهد و پیمانی دارد که در فرهنگ قرآنی و دینی ما بسیار مستحکم است و پایبندی به این عهد بسیار اهمیت دارد.

رییس جمهور با استناد به آیات قرآن و احادیث افزود: اصل نظم بخشی به امور مسلمین در پرتو بندگی خدا و پذیرش و پیمان با ولی خدا شکل می گیرد که می خواهد جامعه را با استفاده از ظرفیت های انسانی و ذخایر مادی و معنوی اش به سعادت سوق دهد. اینجاست که به سخن رهبر معظم انقلاب می رسیم که فرمودند «پیشوایان دین برای ایجاد جامعه مبتنی بر آموخته های دینی آمدند» زیرا در پرتو این جامعه است که انسان رشد و نمو پیدا می کند و به جایگاه اصلی خود دست می یابد.

رییسی اظهار کرد: آن عدالت مبتنی بر مبانی توحیدی و ولایتی که امام رضا (ع) در حدیث سلسله الذهب فرمودند، آن است که انسان بتواند خود را در همه قوای عقلانی و شهوانی و جسمانی خود را مبتنی بر حکمت و عفت و شجاعت قرار دهد، آنگاه به رشد و تعالی واقعی و جایگاهی که برای وی ترسیم شده است، خواهد رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییسی: خواسته آحاد انسان های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییسی: خواسته آحاد انسان های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است"، کلیک کنید.