زیربنای ارتباط ایران و عراق عقیدتی است – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

زیربنای ارتباط ایران و عراق عقیدتی است - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آرتیو؛ حجت الاسلام حبیب الله غفوری بعد از ظهر یکشنبه در دیدار با سرکنسول عراق در کرمانشاه، روابط بین جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق را خاص و ویژه خواند و بیان کرد: ملت ایران و عراق باهم تعلقات اعتقادی و دینی دارند و وجود قبور مطهر ایمه طاهرین (علیهم السلام) در کشور عراق، قبله آمال مردم عزیز ما است.

وی با اشاره به اشتیاق مردم ایران برای تشرف به عتبات عالیات، گفت: اربعین، حرکت جهانی بسیار مهمی است که مردم ما در آن حضور و نقش گسترده ای دارند و امیدواریم که این حرکت زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: مردم شریف کشور عراق نیز علاقه مند به حضور در ایران و زیارت امام رضا علیه السلام، حضرت معصومه سلام الله علیها و امامزادگان سراسر کشور هستند. عشق و علاقه مردم عراق، حتی جامعه اهل سنت آن، به زیارت و دوستی با مردم ایران قابل توجه است و بنده این اشتیاق را به واسطه ارتباط با جمعی از مردم عراق به چشم خود دیده ام.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه، سابقه دیرینه ای در خدمت به زوار سیدالشهداء (علیهم السلام) دارد و شهرت مردم ما به مهمان نوازی شهرتی قدیمی است، عنوان کرد: حرکت بسیار عظیمی که مردم مومن عراق در پذیرایی از زایرین اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در طول سال و به ویژه از اربعین از خود به نمایش گذاشته اند، افتخاری بزرگ است و سرمشقی برای بسیاری از مردم عزیز ما شد که در قالب مواکب مردمی به پذیرایی از زوارالحسین (علیه السلام) بپردازند.

حجت الاسلام غفوری ارتباطات بین دو ملت ایران و عراق را اعتقادی دانست و تصریح کرد: در ارتباط این دو ملت بزرگ، زیربنایی عقیدتی وجود دارد و انتظار ما از کنسولگری عراق در استان کرمانشاه تلاش برای ارتقای روابط جامع و تاثیرگذار بین استان کرمانشاه و عراق است؛ چراکه در این میان مرزی گسترده وجود دارد و عمده مراودات اقتصادی با کشور عراق ازطریق مرزهای استان کرمانشاه انجام می گیرد.

امام جمعه کرمانشاه با تصریح اینکه این استان در عرصه های مختلف کشاورزی، صنعتی و گردشگری ظرفیت بالایی دارد، گفت: مردم کرمانشاه مردمی کوشا و پرتلاش هستند و این ویژگی زمینه مناسبی را برای تعاملات اقتصادی و فرهنگی بین استان کرمانشاه و عراق فراهم کرده و می کند.

نماینده ولی فقیه در استان با ذکر این نکته که مردم مومن، صادق و صمیمی کرمانشاه، مردمی خونگرم و اهل ارتباط هستند؛ خاطرنشان کرد: ازطرف مسیولین استان شهیدپرور کرمانشاه نه تنها مانعی برای ارتقای ارتباطات وجود ندارد، بلکه علاقه زیادی به این ارتباط هم نسبت به بخش عربی عراق و هم نسبت به منطقه اقلیم وجود دارد؛ چراکه استان ما با هر دو قسمت هم مرز است. زمینه های ارتقای ارتباطات ازسمت مدیریت استان فراهم است و ان شاءالله با تلاش شما در این راستا، شاهد گسترش ارتباط در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، گردشگری و افزایش تردد زوار از این استان باشیم.

حجت الاسلام غفوری با یادآوری آثار ارزشمند مقاومت دو کشور در برابر استکبار، بیان کرد: استقامت و ایستادگی ملت های ایران و عراق در مقابله با استکبار، هجوم داعش و توطیه های رژیم صهیونیستی و همکاری هر دو ملت در برابر این توطیه ها با مجاهدت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش (رحمه الله علیهم) باعث شده است که مقاومت به عنوان رمز مهم پیروزی به همه دنیا صادر شود و امروز نتیجه آن را در دانشگاه های آمریکا شاهد هستیم. ان شاءالله به زودی نابودی اسراییل و پیروزی ملت های مسلمان را خواهیم دید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زیربنای ارتباط ایران و عراق عقیدتی است – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زیربنای ارتباط ایران و عراق عقیدتی است – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.