ساخت فراری 110 میلیارد تومانی در مشهد

به گزارش آرتیو، لافراری اپرتا، درواقع یک مدل رپلیکا از فراری لافراری است. به عبارتی تیم مشهدی با ساخت کیت بدنه و شاسی این خودرو، بدنه فراری لافراری معروف را در ایران مونتاژ کرده اند. البته در قسمت عقب آن خبری از موتور فراری نیست، بلکه پیشرانه شش سیلندر نیسان ماکسیما برای این خودرو مورد استفاده قرار گرفته است.

به نقل از مجله آرتیو، تلاش این تیم برای ساخت این فراری ایرانی قابل تحسین است، البته تیم چیتاموتورز در گفتگو با خبرگزاری های مختلف اعلام کرده اند که قطعات این خودرو توسط خود تیم تولید شده است.

مشکلات پیش روی لافراری اپرتا دست ساز

کار تیم در ساخت لافراری اپرتا، یک اقدام قابل تحسین محسوب می شود. بااین حال نکاتی در این بین وجود دارد. نخست آن که ساخت نسخه های رپلیکا (به معنی کپی دقیق) از لافراری در تمامی نقاط جهان بارها انجام شده است. اگر عبارت “laferrari replica” را در موتورهای جستجو دنبال کنید، انواع مختلفی از نمونه های دست ساز فراری لافراری را خواهید دید که توسط افراد مختلفی تولید شده اند. حتی برخی از این خودروها در خانه و گاراژ شخصی یک فرد سرهم بندی شده اند. البته نسخه های خاص این خودرو نیز قابل مشاهده هستند که از موتور 10 سیلندر آیودی بهره می برند. قیمت اکثر این نسخه ها با توجه به میزان کیفیت کار انجام شده، بیست هزار الی یک میلیون دلار اعلام شده است. به عبارتی نسخه های دست ساز لافراری، یک الی 55 میلیارد تومان قیمت دارند. تیم ایرانی برای لافراری دست ساز خود، قیمت دو میلیون دلار (110 میلیارد تومان) را اعلام کرده است.

البته این خودرو قابلیت پلاک شدن و دریافت استاندارد در ایران را ندارد، بنابراین امکان تجاری سازی پروژه را باید منتفی بدانیم. در نتیجه خریداران لافراری دست ساز مشهدی، تنها قادربه استفاده از آن در پیست ها خواهند بود. امیدواریم شرایطی برای استعدادهای واقعی صنعت خودروسازی در ایران مهیا شود تا این افراد بتوانند سوپراسپرت های کاملاً داخلی و منحصربه فردی بسازند و آن ها را به فروش برسانند. بدیهی است که تمایل مشتریان ایرانی برای خرید سوپراسپرت های تولید داخل، بسیار بیشتر از خودروهای مونتاژی گمنام چینی خواهد بود. پیاده سازی یک ابرخودرو با استفاده از کیت بدنه و مقیاس بندی دقیق آن، می تواند گام نخست برای تولید ابرخودرو کاملاً داخلی با طراحی متمایز باشد.

ساخت فراری 110 میلیارد تومانی در مشهد

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در آرتیو مراجعه کنید.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت فراری 110 میلیارد تومانی در مشهد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت فراری 110 میلیارد تومانی در مشهد"، کلیک کنید.