سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان «سرباز امریه» می پذیرد

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان «سرباز امریه» می پذیرد

مشمولان نظام وظیفه که متقاضی خدمت در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هستند؛ نباید وابستگی نسبی و سببی با کارکنان شاغل و مسوولان سازمان و ادارات کل آموزش و پرورش داشته باشند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، مشمولان نظام وظیفه متقاضی خدمت در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) همچنین باید دارای شرایط عمومی و اختصاصی اعلامی این سازمان باشند.

اعتقاد به دین اسلام، التزام عملی به احکام اسلام و اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی از جمله این شرایط است که در ادامه به دیگر شروط لازم اشاره می شود:

ـ عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق

ـ عدم وابستگی تشکیلاتی به سازمان ها و گروه های غیرقانونی اعلام شده از سوی مراجع صالحه

ـ عدم اعتیاد به مواد دخانی، مخدر و روانگردان و سابقه کیفری موثر

همچنین رعایت شرایط و نکات زیر نیز الزامی است:

ـ حداقل 6 ماه تا زمان اعزام فرصت داشته باشند (فارغ التحصیلان هر دو نیم سال سال تحصیلی 1403-1402)

ـ فاقد غیبت اولیه در برگه اعزام به خدمت باشند.

ـ وابستگی نسبی و سببی با کارکنان شاغل و مسیولان سازمان و ادارات کل آموزش و پرورش نداشته باشند.

ـ تعهدنامه مبنی بر بومی بودن در محل انتخابی و سپری کردن 24 ماه قانونی خدمت ارایه کنند.

لازم به ذکر است که ثبت نام، هیچ گونه تعهدی برای پذیرش امریه سربازی ایجاد نمی کند و پذیرش نهایی افراد در صورت داشتن شرایط لازم و با رعایت اولویت ها پس از انجام مصاحبه تخصصی و اخذ مجوزهای لازم حراست و گزینش به اطلاع متقاضی رسانده می شود.

همچنین محل خدمت حسب مورد حوزه ستادی سازمان یا ادارات کل آموزش و پرورش استان ها است و پس از پذیرش نهایی امکان جابه جایی محل خدمت وجود ندارد.

باید افزود که امکان انصراف از امریه بعد از پذیرفته شدن وجود ندارد.

ـ تمام مشمولان باید آموزش نظامی را فراگیرند و پس از پایان آموزش رزم مقدماتی، فرآیند صدور امریه انجام خواهد شد.

ـ کارکنان وظیفه از لحاظ مقررات اجرایی و اداری از جمله ساعت کار تابع ضوابط سازمان هستند.

ـ صدور هر گونه معرفی نامه برای ادارات توسط یگان آموزش دهنده انجام می شود.

همچنین مدت خدمت دوره ضرورت کارکنان وظیفه 24 ماه است. به کارکنان وظیفه متاهل 2 ماه کسر خدمت اعطا می شود و به ازای هر فرزند سه ماه کسر خدمت تعلق می گیرد.

ـ کارکنان وظیفه مامور، مجاز به استفاده از لباس نظامی سازمان آموزش دهنده نیستند.

ـ در صورت بروز بحران، ستاد کل میتواند کارکنان وظیفه مامور را فراخوان کند و این افراد می بایست سریعاً خود را به یگان آموزش دهنده ذیربط معرفی کنند.

ـ کارکنان وظیفه مامور در حین انجام خدمت دوره ضرورت صرفاً مجاز خواهند بود به استخدام سازمانهای نیروهای مسلح درآیند و استخدام آنها به هرطریق در سایر سازمانها ممنوع است. 

ـ عقد هرگونه قرارداد پیمانکاری و مالی با کارکنان وظیفه مامور در طول خدمت ممنوع است.

ـ کارکنان وظیفه مامور در حین خدمت همزمان مجاز به تحصیل نخواهند بود و چنانچه در حین خدمت در مقطع تحصیلی بالاتر قبول شوند در صورتی مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود که مجوز الزم را از سازمان وظیفه عمومی اخذ کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان «سرباز امریه» می پذیرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان «سرباز امریه» می پذیرد"، کلیک کنید.