سفیر فلسطین: اگر از آزادی ما حمایت نکنید، از صلح هم حمایت نمی کنید

در نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل؛

سفیر فلسطین: اگر از آزادی ما حمایت نکنید، از صلح هم حمایت نمی کنید

ریاض منصور سفیر و نماینده دایم تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: اگر از آزادی ما حمایت نکنید، از صلح هم حمایت نمی کنید.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، ریاض منصور سفیر فلسطین در سازمان ملل روز جمعه به وقت محلی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: من در برابر شما ایستاده ام درحالی که بیش از 35 هزار فلسطینی کشته شده اند، 80 هزار نفر معلول شده اند، دو میلیون آواره شده اند و همه چیز ویران شده است.

او تصریح کرد: طرح اسراییل تغییر نکرده است: نابود کردن و آواره کردن. جهان به سختی در حال درک ماهیت ظالمانه و گسترده اقدامات علیه مردم فلسطین است. نخست وزیر اسراییل آماده کشتن هزاران نفر دیگر برای تضمین بقای سیاسی خود است.

ریاض منصور ادامه داد: درحالیکه که ما صحبت می کنیم، 1.4 میلیون فلسطینی در رفح به این فکر می کنند که آیا امروز زنده خواهند ماند و بعد به کجا خواهند رفت. جایی برای رفتن باقی نمانده است.

سفیر فلسطین تاکید کرد: ما منشور سازمان ملل را ننوشته ایم. ما قوانین بین المللی را وضع نکردیم. ما فقط خواستار اعمال آنها شدیم و تا کنون از حمایت آچاین قوانین محروم بوده ایم.

منصور تصریح کرد: رای آری، رای به موجودیت فلسطین است، نه علیه هیچ کشوری، بلکه علیه تلاش هایی است که ما را از کشور خود محروم می کنند. به همین دلیل است که دولت اسراییل بسیار با آن مخالف است، زیرا آنها با استقلال ما و راه کار دو کشوری مخالف هستند.

سفیر فلسطین تاکید کرد: تکرار می کنم، فلسطین را آزاد کنید و به قطعنامه رای «آری» بدهید.

قطعنامه کشور های گروه عربی درباره عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل روز جمعه به وقت محلی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با 143 رای مثبت تصویب شد که به فلسطین حقوق و امتیازات ویژه ای می دهد و از شورای امنیت می خواهد درخواست فلسطین را برای تبدیل شدن به یکصدو نود و چهارمین عضو سازمان ملل بطور مطلوب بازنگری کند.

به گزارش آرتیو، پیش نویس قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل با 143 رای موافق، 9 رای مخالف و 25 رای ممتنع به تصویب رسید.

نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) درباره قطعنامه «حقوق و امتیازات» فلسطین که از شورای امنیت می خواهد درخواست فلسطین برای تبدیل شدن به یکصد و نود و چهارمین عضو سازمان ملل را به طور مطلوب بازنگری کند، از صبح جمعه به وقت محلی آغاز شد.

فلسطین و گروه کشور های عربی این قطعنامه را ارایه کرده بود که تصویب پیش نویس قطعنامه به فلسطین حقوق و امتیازات بیشتری در سازمان ملل خواهد داد.

فلسطین در حال حاضر ناظر غیرعضو است، اما اکنون سال هاست که برای عضویت کامل در این نهاد بین المللی تلاش می کند این تلاش ماه گذشته توسط آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل وتو شد.

با این وجود، مجمع عمومی سازمان ملل در نشست اضطراری خود به بررسی پیش نویس این قطعنامه پرداخت که به فلسطین عضویت کامل در آن را نمی دهد، اما به فلسطین حقوق و امتیازات بیشتری مانند پیوستن به سازمان ها و نهاد های مختلف سازمان ملل که فلسطین هم اکنون قادر به انجام آن نیست، می دهد.

نماینده امارات به نمایندگی گروه عربی پیش نویس قطعنامه را ارایه کرد و  از شورای امنیت سازمان ملل خواست  تا در وضعیت فلسطین «بازنگری» کند و  عضویت کامل آن را توصیه کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفیر فلسطین: اگر از آزادی ما حمایت نکنید، از صلح هم حمایت نمی کنید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفیر فلسطین: اگر از آزادی ما حمایت نکنید، از صلح هم حمایت نمی کنید"، کلیک کنید.