سوانح ریلی به 3.5 سانحه در هفته کاهش یافت

سوانح ریلی به 3.5 سانحه در هفته کاهش یافت

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با پیگیری های انجام شده، از هفته ای 4.5 سانحه در سال 1399 به هفته ای 3.5 سانحه در سال 1402 رسیدیم.

به گزارش آرتیو، سیدمیعاد صالحی امروز در مراسم تقدیر از برترین های ایمنی ریلی بیان کرد: ما از هفته ای 4.5 سانحه در سال 1399 با کاهش مستمر سوانح، به هفته ای 3.5 سانحه در سال 1402 رسیدیم. اگرچه حتی یک سانحه هم زیاد است اما این کاهش نشان از اختصاص بودجه، اولویت گذاری، پیگیری و عملیات شبانه روزی در این بخش است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: امروز از کسانی که در مناطق مختلف و ساحت های مختلف ستاد و عملیات، برای کاهش سوانح تلاش کردند تقدیر می کنیم. امروز مبلغ 4.5 میلیارد تومان به پرسنل مناطق برتر (شرق، شمال شرق و خراسان) از مدیرکل تا مدیر مسیول واریز می شود. این کار نقطه عطفی است اما امیدواریم بشارت ها در بخش کاهش سوانح بیشتر شود. 

صالحی با بیان اینکه ایمنی به مثابه وضو برای نماز است، اظهار کرد: یک سوم واگن های باری در سیر بدون ترمز سیر می کردند و امروز حتی یک واگن بدون ترمز سیر نمی کند. سریع السیر شدن قطار و برقی کردن حتما مهم است اما در همین فضای دیزلی باید ایمنی داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در سال های گذشته 8000 واگن به صورت شیر بسته (بدون ترمز) در کشور سیر می کرد و کسی اهمیت نمی داد، اما امروز این آمار به صفر رسیده است. سال گذشته روی موضوع عدم سیر واگن ها به صورت شیربسته تاکید کردیم و پای آن ایستادیم و امروز دست کم 7000 واگن از 8000 واگن یاد شده (معادل یک سوم کل واگن های راه آهن) به سیر حرکت بازگشته اند.

وی اظهار کرد: لایحه بودجه این روزها در مجلس درحال نهایی شدن است. کل بودجه برای تعمیرات و نگهداری ناوگان، 5000 میلیارد تومان در نظر گرفته شده اما برای واردات بنزین و گازوییل، 140 هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده، آن هم در کشوری که مهد فرآورده های نفتی است.

مدیرعامل شرکت راه آهن در پایان خاطرنشان کرد: ای کاش 10 هزار میلیارد تومان از این 140 هزار میلیارد تومان که در خودروهای ما دود می شود و 20 هزار کشته و 120 هزار مجروح جاده ای به جا می گذارد را به حمل ونقل ریلی اختصاص می دادند برای نگهداشت خط و ناوگان تا ما با افزایش جابه جایی بار و مسافر، به اندازه 20 هزار میلیارد تومان صرفه جویی می کردیم.  

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سوانح ریلی به 3.5 سانحه در هفته کاهش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سوانح ریلی به 3.5 سانحه در هفته کاهش یافت"، کلیک کنید.