شهرداری از نیروگاه های خورشیدی تهران چقدر برق تولید می کند؟

شهرداری از نیروگاه های خورشیدی تهران چقدر برق تولید می کند؟

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در تشریح میزان تولید برق شهرداری تهران در نیروگاه های خورشیدی کوچک مقیاس از تولید 1300 کیلووات اسمی برق در سال گذشته خبر داد.

به گزارش آرتیو شهرداری تهران پیرو اسناد بالادستی و مصوبه هیات وزیران که کلیه شهرداری ها را موظف کرده است 20 درصد برق خود را از انرژی خورشیدی تامین کنند، احداث نیروگاه های تجدیدپذیر را در دستور کار خود قرارداده است و تاکنون 64 نیروگاه خورشیدی را احداث کرده که بزرگ ترین آن ها در بوستان سرخه حصار ایجاد شده است چراکه بهره گیری از انرژی خورشیدی می تواند به تنهایی میزان زیادی از سطح کربن را در شهر تهران کاهش می دهد.

حلیاسادات حسینی در گفت و گو با آرتیو در تشریح روند احداث نیروگاه های خورشیدی در شهرداری تهران و میزان تولید برق در این نیروگاه های کوچک مقیاس گفت: تا پایان سال 1402 بالغ بر 1300 کیلووات تولید اسمی برق از نیروگاه خورشیدی داشتیم.

وی افزود: از به روزترین فناوری در پنل های خورشیدی استفاده می کنیم. افتتاح دو نیروگاه در هفته زمین پاک دردستور کار ما بود. با توجه به اینکه یکی از بزرگترین نیروگاه های خورشیدی در میان ساختمان های شهرداری های کشور تا پایان نیمه اول سال به بهره برداری می رسد، پیش بینی می کنیم حدود 300 کیلووات دیگر به مجموعه ظرفیت نیروگاه های شهرداری تهران افزوده شود.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی درباره تعداد نیروگاه های کوچک مقیاس خورشیدی بهره برداری شده در ساختمان های شهرداری تهران گفت: تقریبا در هر منطقه ای یک ساختمان داریم که در آن نیروگاه کوچک مقیاس خورشیدی احداث شده است ولی برخی مناطق نیروگاه های بیشتری دارند و برخی تنها یک نیروگاه دارند.

حسینی تاکید کرد: نگاه ما به موضوع نیروگاه های خورشیدی کوچک مقیاس، «توسعه ای» است. به این ترتیب در سال جاری تمام مناطق این رویکرد را در دستور کار خود دارند.

انتهای پیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهرداری از نیروگاه های خورشیدی تهران چقدر برق تولید می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهرداری از نیروگاه های خورشیدی تهران چقدر برق تولید می کند؟"، کلیک کنید.