شهرداری تهران به 99 درصد ردیف های اعتباری بودجه سال 1401 عمل کرده است

شهرداری تهران به 99 درصد ردیف های اعتباری بودجه سال 1401 عمل کرده است

معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران با تاکید بر اینکه 99درصد ردیف های اعتباری بودجه سال 1401 عمل شده است، گفت: بودجه شهرداری در بخش فرهنگی و اجتماعی 99 درصد، در بخش حمل و نقل 98 درصد، در بخش خدمات شهری 102 درصد و 297 درصد در بخش شهرسازی محقق شده است.

به گزارش آرتیو، لطف الله فروزنده در دویست وسی وششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی گزارش تفریغ بودجه سال 1401 شهرداری تهران گفت: وظیفه داریم در شورا گزارشات خود را ارایه دهیم تا شورا بتواند نقش نظارتی خود را ایفا کند. بودجه 80 همتی محقق شده و سرجمع موارد به گونه ای بوده که عملکرد خوبی از شهرداری تهران ارایه شده است و البته ابهاماتی هم وجود دارد که باید پاسخ های ما شنیده شود تا اشتباه قضاوت نشود.

وی ادامه داد: ارقامی از سال های قبل باقی مانده؛ اما مطرح کردن برخی موارد همچون آشفتگی و بی نظمی مالی انصاف نیست. 69 همت بودجه نقد قابل تخصیص و 11 همت غیرنقد غیرقابل تخصیص بوده است. قدرت مانور ما روی بودجه نقد است که 11 هزار میلیارد تومان برای تسویه بدهی ها بوده که تسویه شده است. از 55 همت درآمد نقد 14 همت در اسفند وصول شده و ما 6000 میلیارد تومان بودجه علی الحساب برای بخش حمل و نقل پرداخت کرده ایم.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران با اشاره به تحقق 40 همت اعتبار در بخش شهرسازی به دلیل تخصیص ها، افزود: تسهیلات و اوراق مشارکت و بخش های دیگر را پیگیری کردیم که وصول شدند در بخش درآمدی حرکت خوبی داشته ایم که به برکت تلاش های مدیریت شهری صورت گرفته است. باید در انتقادها این موارد نیز عنوان شود.

فروزنده تاکید کرد: در وجه هزینه ها 50 هزار و 370 میلیارد تومان مصوب نهایی داشتیم و 3800 میلیارد تومان نیز از محل تبصره ها بوده که تمام موارد را ثبت کردیم و 99 درصد در بخش فرهنگی و اجتماعی، 98 درصد در بخش حمل و نقل، 102 درصد در بخش خدمات شهری، 112 درصد در بخش ایمنی و مدیریت بحران، 297 درصد در بخش شهرسازی و 103 درصد نیز در توسعه هوشمند سازی محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه مترو نزدیک به 4228 میلیارد تومان عملکرد داشته است، اظهار کرد: برای تعمیرات اساسی کمتر اعتبار داده ایم اما در سال قبل گفتیم که در ردیف اعتباری مشخص پول پرداخت خواهیم کرد. در تعمیرات 246 میلیارد تومان پرداخت کردیم و به شورا اعلام کردیم که اجازه دهد در هزینه ها نظارت کنیم تا تخصیص ها کامل انجام شود.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه 66 ردیف درآمدها مربوط به تسویه دیون پیمانکاران است، افزود: 3000 میلیارد تومان دیون پیمانکاران تسویه شد. این در حالی است که پیشتر می دیدیم که پیمانکاران از مقابل شهرداری تهران تکان نمی خوردند اما بدهی ها به آنها تسویه شد بیش از هشت همت درآمدهای محقق شده اسفندماه را به دلیل درآمد کمتر در فروردین ماه به سال بعد منتقل کردیم. با این حساب از بودجه 60 همتی رقمی باقی ماند. در بودجه حمل و نقل 9600 میلیارد تومان پرداخت کردیم و بیش از 6000 میلیارد تومان به صورت علی الحساب پرداخت کردیم.

معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران تاکید کرد: تقاضای ما این است که در جلسه دیگری گزارش خود را ارایه دهیم. درآمدهای ما با افتخار افزایش یافته و برای هزینه کردها نیز براساس مجوز شورا عمل کردیم و این که در برخی بخش ها کمتر عمل شده به دلیل جابه جایی اولویت ها بوده است. باید نقاط مثبت و اشکالات را هم مطرح شود. رقم تسویه بدهی به بانک ها در سال 1401 و 1402 مشخص است و می توانیم گزارش آن را ارایه دهیم.

به گزارش آرتیو، فروزنده در پایان این جلسه همچنین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه خوبی برگزار شد گزارش حسابرسی به کمیسیون برنامه و بودجه شورا می رود و آنچه ارایه می شود در حقیقت نظر کمیسیون برنامه و بودجه شوراست و قطعا نظر کمیسیون به عنوان مبنا قرار می گیرد. هر یک از اعضا نیز نظرات خود را در خصوص این گزارش ارایه کردند.

وی ادامه داد: در این جلسه تکالیفی را اعضای شورا برای شهرداری مشخص کردند که باید محقق شود؛ اما باید به این نکته توجه کرد بودجه 52 هزار میلیارد تومانی را به 80 هزار میلیارد تومان رساندیم. 99 درصد ردیف های اعتباری را نیز عمل کردیم.

معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران تاکید کرد: در حضور شهردار تهران نیز اکثریت اعضاء قبول داشتند که این حضور ضرورتی نداشت چرا که تنها گزارش حسابرس ارایه می شد. در سال 1401 اعتبارات را کامل دادیم اما نحوه تخصیص به این شکل است که تخصیص در اختیار معاونت ها بوده و ممکن است در فرآیند خرید در برخی موارد نتوانسته باشند اعتبار را به هزینه برسانند.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهرداری تهران به 99 درصد ردیف های اعتباری بودجه سال 1401 عمل کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهرداری تهران به 99 درصد ردیف های اعتباری بودجه سال 1401 عمل کرده است"، کلیک کنید.