طناب کشی در کابینه کودک کش ها – آرتیو

طناب کشی در کابینه کودک کش ها - آرتیو

بحران در کابینه رژیم اشغالگر قدس به نقطه اوج خود رسیده است. برخی تحلیلگران می گویند منازعات جاری در تل آویو، مقدمه ای برای فروپاشی کابینه نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام در اراضی اشغالی بوده و در انتخابات مجدد نیز کابینه کنونی قطعا در مسند قدرت حضور نخواهد داشت.

به گزارش آرتیو، جام جم نوشت: این مجادله،قبلا میان افرادی مانند لاپید(به عنوان یکی از رهبران اپوزیسیون نتانیاهو) و نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس نمود داشت اما اکنون این اختلافات به کابینه جنگ تسری پیدا کرده است.

دراین میان، اخیرا بنی گانتز، از اعضای کابینه جنگ نکات قابل تاملی را در قبال راهبرد رژیم صهیونیستی در جنگ غزه بیان کرده است. بنی گانتز به کابینه رژیم اشغالگر قدس تا دهم ژوین(21 خردادماه) مهلت داده است تاراهبرد جدید خود در جنگ غزه را ارایه کند. اوکه عضو کابینه جنگ اسراییل است تصریح کرد که درغیر این صورت ازکابینه کناره گیری خواهدکرد. فشارهای داخلی و بین المللی بر دولت بنیامین نتانیاهو روز به روز بیشتر می شود. اودر این راستا خواهان برنامه ای شش محوری شد ازجمله اداره موقت نوار غزه توسط آمریکا، اروپا، کشورهای اسلامی و فلسطینی ها.
   
گانتز علیه نتانیاهو 
فارغ از این که نقش بنی گانتزدرکشتارساکنان فلسطین غیرقابل انکار است،باید به این نکته مهم توجه داشت که وزیرجنگ سابق رژیم اشغالگر قدس از یک حقیقت محض تحت عنوان فقدان راهبردصهیونیست ها درجنگ غزه پرده برداشته است. نتانیاهو در طول ماه های اخیر بارها مدعی شده که تحرکات وحشیانه رژیم صهیونیستی وکودک کشی آشکار این رژیم جعلی ونامشروع، دربطن یک راهبرد مدون و قطعی ترسیم شده است،اما اکنون برهمگان محرز شده که نتانیاهو تنهایک راهبرد کلان درجنگ غزه دارد: این که با فرسایشی کردن نبرد از انعقاد پیمان آتش بس جلوگیری کند.دلیل اتخاذ این راهبردمشخص است.درصورت انعقاد پیمان آتش بس و آزادی اسرای صهیونیست متعاقب پایان جنگ،نتانیاهوبه نماد مطلق شکست درجنگ غزه تبدیل می شودوبرکناری وی ازقدرت قطعی خواهد شد. نظرسنجی های انتخاباتی نیز نشان دهنده نارضایتی اکثرساکنان اراضی اشغالی ازنتانیاهو، بن گویرواسموتریچ است.
   
کابینه نتانیاهو در چند قدمی سقوط است 
فادی بودیه، تحلیلگر لبنانی و سردبیر نشریه المرایا درخصوص اتفاقات جاری در کابینه نتانیاهو به جام جم می گوید:«شکست صهیونیست ها دررسیدن به اهداف شان درجنگ غزه محرز است.ازهمان ابتدای تشکیل کابینه جنگ، اختلافاتی تاکتیکی میان اعضای کابینه بر سر نحوه عملیات زمینی در غزه و ورود به رفح وجود داشته اما بسیاری ازآنها توسط منابع قدرت سخت و نرم در اراضی اشغالی سانسور شده است.اکنون این اختلافات به فازآشکار کشیده شده وهیچ فرد یا منبعی در تل آویو قدرت پنهان ساختن آن را ندارد. اقدام نتانیاهو در برهم زدن مذاکرات قاهره و پیچیدگی وضعیت اسرای صهیونیست در غزه سبب شده است تا نه فقط  میان نتانیاهو و گانتز، بلکه میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و برخی اعضای کابینه نیز مناقشاتی صورت گیرد. ازاین رو نباید مجادله در کابینه جنگ را صرفا معطوف به نتانیاهو و گانتز دانست.»
این تحلیلگر لبنانی افزود: «برخی منابع در اراضی اشغالی می گویند سقوط کابینه نتانیاهو نزدیک است وبرخی متحدان او نیز دیگر توانایی ادامه حضور در کنار وی را ندارند.درچنین شرایطی وضعیت جنگ غزه بیش از پیش به ضرر صهیونیست ها پیچیده خواهد شد. بدیهی است که حمله به رفح به پاشنه آشیل رژیم اشغالگر قدس تبدیل شده و دیگر راهی برای تل آویو جهت مدیریت بحرانی که خود در رفح ایجاد کرده وجود ندارد.»

دعوای جدید میان اضلاع کابینه نتانیاهو 
موضوع دیگری که به بحران درکابینه رژیم اشغالگرقدس منجرشده،مربوط به خدمت سربازی یهودیان ارتدوکس است. درحال حاضر یهودیان ارتدکس و افراطی از انجام خدمت سربازی معاف بوده ودو حزب ازاحزاب ایتلافی در دولت نتانیاهو همچنان خواهان ادامه معافیت سربازی برای این دسته از یهودیان هستند.بااین حال شرایط ناشی از شکست رژیم اشغالگر قدس در غزه سبب شده است تا ارتش این رژیم، یهودیان ارتدوکس را به خدمت سربازی(حضور درصحنه جنگ) فرابخواند. نتانیاهو شدیدا گانتز را بابت طرح این ضرب الاجل سه هفته ای محکوم کرده است. بااین حال به نظر می رسد نخست وزیر وکابینه جنگ رژیم صهیونیستی در نهایت صرفا قادر خواهند بود نحوه مرگ خود راتعیین کنند نه این که مانع ازتحقق اصل ماجرا(شکست در جنگ غزه) شوند. بدون شک طی روزهای آتی، شاهد تسری اختلافات کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به فاز آشکار خواهیم بود.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طناب کشی در کابینه کودک کش ها – آرتیو" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طناب کشی در کابینه کودک کش ها – آرتیو"، کلیک کنید.