عباس دوران خلبانی «شبیه افسانه‌ها»

عباس دوران خلبانی «شبیه افسانه‌ها»

«شبیه افسانه‌ها» روایت‌هایی درباره خلبان سرلشکر شهید «عباس دوران» با گردآوری مجید ایزدی منتشر شد.

به گزارش آرتیو، این کتاب در ۲۷۹ صفحه، با شمارگان ۱۲۵۰ و قیمت ۲۲۵ هزار تومان در انتشارات سوره‌آرتیو منتشر شد.

 در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: مجید ایزدی در «شبیه افسانه‌ها» سعی کرده ادای دینی به خلبان شهید عباس دوران یکی از اسطوره‌های دفاع مقدس داشته باشد که به خاطر عملیات استشهادی و ناامن کردن اجلاسیه سران غیرمتعهدها در بغداد، نامش در بین قهرمانان ایران ماندگار شده است.

«شبیه افسانه‌ها» علاوه بر مصاحبه‌های شفاهی و بررسی دست‌نوشت‌های شهید، چکیده‌ای است از تحقیق در کتب و مقالات مختلف که در باب زندگی شهید عباس دوران و خلبانان نیروی‌هوایی نگاشته شده تا چهره کامل‌تری از زندگی و رشادت‌های شهید را به علاقمندان نشان دهد. کتاب در سه فصل «زمین تا آسمان؛ روایت‌هایی از کودکی تا آغاز جنگ»، « بلندای آسمان جایگاه من است!

«گزارش‌های روزنوشت عباس، چهار ماه اول جنگ» و « از آسمان تا عرش؛ روایت‌هایی از آغاز جنگ تا شهادت» به مرور خاطرات شهید عباس دوران از دوران کودکی تا زمان شهادت پرداخته است. منبع خاطره‌ها، با ذکر شماره در داخل قلاب، در انتهای هر خاطره آمده است. همچنین، سعی شده در خلال خاطرات شهید، نام دیگر خلبانان شجاع نیروی هوایی ایران و حماسه‌های آن‌ها با شرح کاملی از عملیاتشان آورده شود تا به این بهانه، بار دیگر بخشی از حماسۀ بی‌نظیر عباس دوران و هم‌رزمانش در تاریخ دفاع‌مقدس مرور و به شکلی دیگر ثبت شود.

در پایان کتاب فصلی با عنوان «و اینک عباس دوران» وجود دارد که به بیانات مقام معظم رهبری در وصف شهید عباس دوران، توضیح برخی اصطلاحات کتاب، کتاب‌نامه و عکس شهید دوران و برخی هم‌رزمان او آورده شده است.

 پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عباس دوران خلبانی «شبیه افسانه‌ها»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عباس دوران خلبانی «شبیه افسانه‌ها»"، کلیک کنید.