قیمت واقعی گران‌ترین خودروهای بازار ایران کمتر از دو میلیارد تومان است!

امیرمسعود عابدین_ ‌خودروهای لوکس جدید به ارزان و مقرون‌به‌صرفه بودن شهرت ندارند، حتی اگر به سراغ پایه‌ترین مدل آن‌ها بروید. یک خودروی جدید در این بخش معمولاً قیمتی بیش از ۱۵۰ هزار دلار (بیش از ۸ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان) خواهد داشت؛ اما به گزارش رسانه‌های مختلف این خودروها ارزش خود را به سرعت از دست می‌دهند. به همین دلیل است که ما در این مقاله به دنبال خودروهای لوکس کارکرده با قیمت زیر ۳۰ هزار دلار (معادل یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان) رفته‌ایم.

این خودروها که همگی در بازار ایران هم موجود هستند، در کشورمان حداقل ۱۰ میلیارد تومان و حداکثر ۳۵ میلیارد تومان (معادل ۶۰۰ هزار دلار) قیمت دارند؛ قیمت ۳۵ میلیاردی به این معنی است که در خارج از کشور با این پول می‌توان ۴ دستگاه خودروی لوکس صفر کیلومتر و کاملاً جدید و یا یک دستگاه رولزرویس فانتوم ۲۰۲۴ صفر کیلومتر را خریداری کرد.

متأسفانه این اعداد و ارقام به دلیل شرایط بسته حاکم بر بازار ایران بوده و چندین سال است که پرقدرت به مسیر خود ادامه می‌دهد.

مرسدس بنز S کلاس

قیمت در بازار ایران: ۳۵ میلیارد تومان

قیمت واقعی گران‌ترین خودروهای بازار ایران کمتر از دو میلیارد تومان است!

با حدود ۳۰ هزار دلار (یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان) می‌توانید یک S۵۵۰ ۴Matic مدل ۲۰۱۵ را با کارکرد ۱۶۰ هزار کیلومتری خریداری کنید. متأسفانه، مدل‌های AMG کمی خارج از این محدوده هستند، اما شما همچنان یک موتور ۴٫۷ لیتری V۸ توربوشارژر دوقلو با سیستم چهار چرخ محرک دارید. موتور ۴۵۰ اسب بخاری شتاب قوی را ارائه می‌کند. مدل‌های S کلاس همیشه به نمرات ایمنی قوی معروف بوده‌اند، اما بهترین چیز در مورد S کلاس تکنولوژی بالای آن است. مرسدس بنز همیشه از سدان رده بالای خود برای معرفی ویژگی‌های داخلی و ایمنی بسیار خوبی استفاده کرده است که در نهایت به بقیه خودروها نیز سرایت می‌کند.

مدل‌های S کلاس معمولاً سیستم تعلیق پیچیده‌ای دارند که در نتیجه نرم‌ترین سواری را در صنعت خودرو به همراه دارد.

مرسدس بنز S کلاس (W۲۲۲)
سال‌های عرضه ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰
قیمت خودرو در زمان عرضه ۹۴,۴۰۰ دلار (مدل ۲۰۱۵)
موتورها ۳٫۰ لیتری V۶ توئین توربو / ۳٫۰ لیتری V۶ پلاگین هیبریدی / ۴٫۰ لیتری V۸ توئین توربو / ۴٫۷ لیتری V۸ توئین توربو / ۶٫۰ لیتری V۱۲ توئین توربو

بی ام و سری ۷

قیمت در بازار ایران: شروع از ۱۲ میلیارد تومان

قیمت واقعی گران‌ترین خودروهای بازار ایران کمتر از دو میلیارد تومان است!

کلاس S و سری ۷ چندین دهه است که در رقابت با یکدیگر هستند. مانند S کلاس، سری ۷ به هر قابلیت لوکس و ایمنی قابل‌تصور در آن زمان مجهز بود. سری ۷ سریع‌تر از کلاس S ارزش خود را از دست می‌دهد، بنابراین می‌توانید دسترسی بیشتری به این خودرو داشته باشید. شما می‌توانید یک i ۷۴۰ مدل ۲۰۱۹ با پیشرانه توربوشارژر شش سیلندر خطی یا یک i۷۵۰ مدل ۲۰۱۶ را با کارکرد ۹۰ هزار کیلومتری با این رنج قیمت تهیه کنید. گزارش‌ها نشان می‌دهد که نسل ششم سری ۷ نسبتاً بدون مشکل است.

بی ام و سری ۷ (G۱۱)
سال‌های عرضه ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲
قیمت خودرو در زمان عرضه ۸۱۳۰۰ دلار (مدل ۲۰۱۶)
موتورها ۳٫۰ لیتری I۶ توربوشارژ / ۳٫۰ لیتری توربوشارژ I۶ پلاگین هیبریدی / ۴٫۴ لیتری V۸ توئین توربو / ۶٫۶ لیتری V۱۲ توئین توربو

پورشه پانامرا

قیمت در بازار ایران: شروع از ۸ میلیارد تومان

قیمت واقعی گران‌ترین خودروهای بازار ایران کمتر از دو میلیارد تومان است!

خبر خوب این است که یک پورشه پانامرا با موتور V۸ و کارکرد بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار کیلومتر با قیمتی حدود ۳۰ هزار دلار در دسترس است. خبر بد این است که این خودرو نسل اول پانامرا بوده که به عقیده برخی از افراد، به‌عنوان یکی از زشت‌ترین خودروهای ساخته شده شناخته می‌شود. نسخه‌های S و ۴S به موتور ۴٫۸ لیتری V۸ تنفس طبیعی مجهز بودند که به‌اندازه کافی قدرتمند هستند. مدل‌های نسل اول بسیار قوی هستند و آن را به یکی از بهترین خودروهای دست‌دوم موجود تبدیل می‌کند.

پورشه پانامرا (نسل اول)
سال‌های عرضه ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶
قیمت خودرو در زمان عرضه ۸۹۸۰۰ دلار (مدل ۲۰۱۰)
موتورها ۴٫۸ لیتر V۸ / ۴٫۸ لیتری V۸ توئین توربو / ۳٫۶ لیتر V۶ / ۳٫۰ لیتری V۶ توربوشارژ / ۳٫۰ لیتری V۶ سوپرشارژ هیبریدی / ۴٫۰ لیتری V۸ توربوشارژ پلاگین هیبریدی

تویوتا لندکروزر

قیمت در بازار ایران: شروع از ۹ میلیارد تومان

قیمت واقعی گران‌ترین خودروهای بازار ایران کمتر از دو میلیارد تومان است!

در حالی که لندکروزر ۲۰۲۴ هنوز نیاز به اثبات خود دارد، سری J۲۰۰ که در سال ۲۰۰۷ معرفی شد، به زیبایی تمام خود را به جهانیان اثبات کرد. فضای داخلی به‌خوبی عایق‌بندی شده است و صندلی‌ها بزرگ و راحت هستند. کابین خودرو با وجود اینکه قدیمی به نظر می‌رسد، اما تمام امکانات لازم را دارد.

تویوتا لندکروزر (J۲۰۰)
سال‌های عرضه ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۱
قیمت خودرو در زمان عرضه ۸۵۶۶۵ دلار (مدل ۲۰۲۱)
موتورها ۵٫۷ لیتر V۸

منبع: carbuzz

۳۲۲

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت واقعی گران‌ترین خودروهای بازار ایران کمتر از دو میلیارد تومان است!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت واقعی گران‌ترین خودروهای بازار ایران کمتر از دو میلیارد تومان است!"، کلیک کنید.