مادورو: اسراییل مثل هیتلر از حمایت غربی ها برخوردار است

مادورو: اسراییل مثل هیتلر از حمایت غربی ها برخوردار است

رییس جمهور ونزویلا گفت «اسراییل» مدرن دقیقا همانند آلمان نازی آدولف هیتلر قبل از جنگ جهانی دوم، از «همان دل گرمی، همان بودجه و همان حمایت» غرب جمعی برخوردار است.

به گزارش آرتیو، این اظهارات «نیکولاس مادورو» رییس جمهور ونزویلا در برنامه تلویزیونی خودش تحت عنوان «با مادورو پلاس» عنوان شد. او در سخنانش از ارزیابی وضعیت «خاورمیانه» که به تازگی از سوی همتای برزیلی اش «لوییس ایناسیو لولا داسیلوا» ارایه شده بود، حمایت کرد.

مادورو گفت: «نام های قدرتمند در ایالات متحده، اروپا و لندن از رسیدن هیتلر به قدرت در سال 1933 حمایت کردند و آن را جشن گرفتند. آنها او را تشویق کردند و به او اجازه دادند تا اجداد یهودی من را مورد آزار و اذیت قرار دهد.»

به گزارش راشا تودی، رییس جمهور ونزویلا در اوایل دهه 2010 اصل و نسب یهودی خود را علنی و فاش کرد که پدربزرگ و مادربزرگش یهودیان سفاردی بودند که کاتولیک شدند.

مادورو توضیح داد که خواص غربی «سکوت کردند زیرا هیتلر را آماده می کردند تا قدرت نظامی خود را علیه اتحاد جماهیر شوروی به راه بیندازد.» او تاکید کرد که در نهایت هیتلر «یک سازه، یک هیولا» بود که توسط غرب جمعی ایجاد شد.

رییس جمهور ونزویلا در ادامه تاکید کرد که «اسراییل» مدرن دقیقا به همان چیز تبدیل شده است و از یهودیانی که هنوز به ریشه های خود وفادار هستند، خواست به «قتل عام مداوم» فلسطینیان پایان دهند.

نیکولاس مادورو تاکید کرد: «تشکیلات نظامی جنایتکار اسراییل هم از همان دل گرمی، بودجه و حمایت مشابه غرب برخوردار است. همانطور که رییس جمهور برزیل لولا داسیلوا گفت، کابینه اسراییل همان کاری را می کند که هیتلر با یهودیان کرد.»

اظهارات انتقادی رییس جمهور برزیل علیه رژیم صهیونیستی به تازگی مطرح شده است که با اعتراض تل آویو مواجه شد. او اقدام نظامی صهیونیست ها علیه ملت فلسطین و مقاومت حماس در غزه را «نسل کشی و کشتار» توصیف کرد.

او گفت: «آنچه در نوار غزه و علیه مردم فلسطین در حال وقوع است، در هیچ مقطع تاریخی دیگری وجود نداشته است. در واقع این وضعیت در زمانی وجود داشت که هیتلر تصمیم به کشتن یهودیان گرفت.»

صهیونیست ها که به شدت از اظهارات رییس جمهور برزیل خشمگین شدند، داسیلوا را «عنصر نامطلوب» در سراسر اراضی اشغالی فلسطین اعلام کردند و از او خواستند تا حرف هایش را پس بگیرد. با این حال، برزیل با رد تمامی انتقادات، موضع خود را حفظ کرد و تعیین داسیلوا به عنوان عنصر نامطلوب را گامی پوچ خواند.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مادورو: اسراییل مثل هیتلر از حمایت غربی ها برخوردار است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مادورو: اسراییل مثل هیتلر از حمایت غربی ها برخوردار است"، کلیک کنید.