مجمع عمومی تیراندازی| مخالفت با استعفای عضو هییت رییسه فدراسیون

مجمع عمومی تیراندازی| مخالفت با استعفای عضو هییت رییسه فدراسیون

با استعفای عضو هییت رییسه فدراسیون تیراندازی مخالفت شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آرتیو،  مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی بعدازظهر امروز در ساختمان این فدراسیون واقع در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

مرتضی قربانی در ابتدای این مجمع ضمن خیر مقدم به محمد شروین اسبقیان، معاون وزیر ورزش و نامنی، سرپرست دفتر امور مشترک فدراسیون ها و سایر اعضای مجمع گفت: این مجمع مربوط به عملکرد فدراسیون در سال 1401 است، البته فدراسیون در دو سال اخیر رشد خوب و قابل توجهی داشته است.

*در ادامه کلیپ مربوط به عملکرد و افتخاری آفرینی های فدراسیون تیراندازی به نمایش درآمد

ارایه گزارش عملکرد فدراسیون تیراندازی در سال 1401 توسط ناصر رسولی

 ناصر رسولی ضمن تبریک کسب چهار سهمیه المپیک ، توضیحاتی را درباره عملکرد فدراسیون از جمله برگزاری اردوهای متعدد ارایه کرد و گفت: ما اردوی مشترکی را با عمان داشتیم و امیدواریم این اردوها ادامه نیز داشته باشد. اعزام های فدراسیون در سال 1401 با سفر 52 ساعتها به برزیل آغاز شد. پس از آن تیم ملی با 22 ورزشکار به جمهوری آذربایجان اعزام شد و پس از آن اعزام به مسابقات آزاد در ترکیه صورت گرفت. در ادامه اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان آسیا را داشتیم و بیرانوند اولین مدال خود را که برنز بود، کسب کرد.  ما همچنین اعزام 19 نفر به مسابقات قهرمانی جهان را داشتیم که اولین سهمیه المپیک بدست آمد. 

وی ادامه داد: در ادامه طبق دستورالعمل فدراسیون جهانی، بهترین ها به جام جهانی مصر اعزام شدند. ما همچنین یکسری مسابقات نیز در داخل کشور برگزار کردیم تا ورزشکاران آماده شوند. بر این اساس 3247 ورزشکار در 26 مسابقه مختلف در ایران شرکت کردند. مسابقات گلوله زنی هم انجام شد که نقش مهمی در جمع آوری سلاح ها و رشد این رشته داشت.

دبیر فدراسیون عنوان کرد: باید به المپیاد استعدادیابی و همچنین لیگ برتر سلاح های بادی اشاره کنم که با معرفی تیم ها و نفرات برتر همراه بود. در بخش استعدادیابی ، با تغییر رویکردی که داشتیم ، کمیته استعدادیابی تشکیل شد و نفرات خوبی عضو آن شدند. همچنین در بخش همگانی عملکرد خوبی در این حوزه داشتیم. در بخش سلاح و مهمات توانستیم توزیع آن را در بین هیات های استانی داشته باشیم. ما چند تفاهم نامه نیز با ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر و سایر نهادها داشتیم.

همچنین سفرهای استانی فدراسیون با هدف توسعه این رشته صورت گرفت. در بخش اعتبارات استانی باید اشاره کنم که در  یک میلیارد و 250 میلیون تومان بین هیات ها توزیع شد، در حالی که در سال 98 فقط 130 میلیون در اختیار همه استان ها قرار گرفته بود.

رسولی گفت: در سال 1402 نیز اردوها را از 6 فروردین ماه آغاز کردیم و تاکنون 3712 نفر روز اردو را برگزار کردیم. اردوهای استعدادیابی در سال جاری نیز ادامه یافت و 703 نفر روز اردو در این حوزه داشتیم.

وی گفت: ما امسال 9 اعزام داشتیم که اولین آن جام جهانی باکو و کسب یک طلا و یک نقره بود. پس از آن مسابقات اعزام پروازی قزاقستان بود که اولین بار مدال برنز میکس تراپ را داشتیم. در ادامه در یونیورسیاد موفق به کسب دو مدال شدیم. باید اعزام به مسابقات کسب سهمیه در باکو نیز اشاره کنم که تیم تپانچه ده متر بادی نقره گرفت و شرمینه چهل امیرانی نیز علاوه بر کسب مدال، دومین سهمیه المپیک را به ارمغان آورد. در تابستان ملی پوشان راهی بازی های آسیایی شدند که یک برنز گرفتیم. دو هفته بعد از آن مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی برگزار شد که هانیه رستمیان برنز گرفت و همچنین نخستین مدال اهداف پروازی توسط بابک یگانه کسب شد. پس از آن مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی برگزار شد که فاطمه امینی موفق به کسب سهمیه شد و البته مدال های خوبی هم کسب کردیم.

*در ادامه حسابرس، خزانه دار و بازرس فدراسیون گزارش های خود را ارایه کردند که مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفت. ضمن اینکه محمد شروین اسبقیان معاون وزیر ورزش توضیحاتی را پیرامون برخی مسایل مالی در فدراسیون ها نیز عنوان کرد.

*باقری بازرس فدراسیون تعداد ورزشکاران سازمان یافته در تیراندازی را 11234 نفر اعلام کرد.

*یکی از دستورالعمل های مجمع فدراسیون تیراندازی، رای گیری درباره موافقت یا مخالفت با استعفای زکی زاده از هیات رییسه بود. در واقع با توجه به استعفای زکی زاده از هییت رییسه فدراسیون، رای گیری در این باره انجام شد.

*پس از رای گیری، اعضا مجمع فدراسیون با  21 رای موافق،  29 رای مخالف و یک رای ممتنع، استعفای زکی زاده را قبول نکردند.

*مرتضی قربانی، رییس فدراسیون تیراندازی در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون اظهار داشت: به اسبقیان بابت انتخابش به عنوان معاون وزیر ورزش تبریک می گویم. او سوابق زیادی دارد و از افراد خوش نام در ورزش است.

وی در ادامه افزود: ما باید نوکری هیات های استانی را کنیم. ما تا الان 16 اعزام برون مرزی و کسب 25 مدال و همچنین بدست آوردن 4 سهمیه المپیک را داشتیم. ما 10 میلیارد در اهداف پروازی هزینه کردیم، در حالی که این رشته 2.5 سال تعطیل بود. در واقع ما دین روی دست نگذاشتیم. روزی که من آمدم ، فدراسیون با بدهی زیاد مواجه بود ، اما عقب نشینی نکردیم. ما تا الان یک میلیون فشنگ خریده ایم که 600 هزار فشنگ توزیع شده است. با احتساب سلاح ها ، بیش از دو میلیارد به هیات ها کمک کرده ایم و طی این مدت نیز 62 سفر استانی داشته ام.

رییس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: ما 800 استعداد کشف کردیم که به 140 رساندیم و الان 50 نفر گلچین شده اند. تیم های ملی باید پشتیبان داشته باشند و نباید رده های پایه و استعدادها و جوانان را رها کنیم.

وی در ادامه افزود: ما هزینه های سنگینی داریم و امیدواریم که در این باره کمک شود. ما نیروهای این کشور هستیم همه باید تلاش کنیم تا تیراندازی به جلو برود.

قربانی خاطرنشان کرد: اگر ایرادی داریم، به ما بگویید ، چون برای خدمت آمده ام و همه باید کمک کنند.  من خودم را وقف کرده ام و امیدوارم مورد قبول باشد.

*در پایان رییس مجمع، شروین اسبقیان گفت رشته تیراندازی قطعا جزو چند رشته اولویت وزارت ورزش است و باید حمایت شود. تیراندازی مطمینا جزو ده رشته اول ما هست و 4 سهمیه المپیک کسب کرده است. اسبقیان افزود اولویت کنونی وزارت المپیک است و عقل حکم می کند به کشتی، تیراندازی و تکواندو توجه کنیم.

شروین اسبقیان ضمن تشکر از حضور اعضای حاضر در مجمع در پایان سخنان خود گفت: تیراندازی ریشه در فرهنگ و آیین اسلامی دارد و آقای دکتر هاشمی امروز قبل از مجمع به من گفتند: آقای اسبقیان به سردار قربانی کمک کن. این سخن اسبقیان با واکنش سردار قربانی روبرو شد. 

در پایان اعضای مجمع میثاق نامه ای را امضا کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجمع عمومی تیراندازی| مخالفت با استعفای عضو هییت رییسه فدراسیون" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجمع عمومی تیراندازی| مخالفت با استعفای عضو هییت رییسه فدراسیون"، کلیک کنید.