محکومیت شدید اقدام استرالیا در اعمال تحریم علیه مقامات ایران

محکومیت شدید اقدام استرالیا در اعمال تحریم علیه مقامات ایران

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای اقدام رژیم استرالیا در اعمال تحریم علیه برخی مقامات و نهادهای حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم کرد.

 به گزارش آرتیو، در متن بیانیه دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در این ارتباط آمده است: «سکوت استرالیا و شرکای آن در قبال اقدام متجاوزانه و نقض قوانین و حقوق بین الملل توسط رژیم صهیونیستی در حمله به مقر دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و موضع این کشورها نسبت به اقدام مشروع ایران علیه این رژیم در چارچوب حق ذاتی دفاع مشروع وفق ماده 51 منشور سازمان ملل متحد، به خوبی نمایانگر رویکرد دوگانه استرالیا و شرکای غربی آن در قبال تحولات منطقه است.

رویکرد دوگانه استرالیا و شرکای آن در انتخاب گزینشی هنجارهای بین المللی، نه تنها کمکی به کاهش بی ثباتی در منطقه نمی کند، بلکه با سکوت در برابر حمله رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک، تامین تسلیحاتی آن در کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع غزه، رژیم اسراییل را در نقض قواعد بین المللی و ارتکاب جنایات جنگی بیشتر تشویق نموده و منطقه را به سوی بی ثباتی رهنمون می نماید.

عامل اصلی بروز تنش و ناامنی در منطقه، اشغالگری و رویکرد جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین و حمایت بی دریغ ایتلاف شرارت از جمله استرالیا از این رژیم است.

جمهوری اسلامی ایران رویکرد غیرقانونی توسل به ابزار تحریم از سوی استرالیا و تبعیت آن از واشنگتن را به شدت محکوم کرده و حق اقدام متقابل را برای خود محفوظ می دارد.»

 پایان خبر آرتیو
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محکومیت شدید اقدام استرالیا در اعمال تحریم علیه مقامات ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محکومیت شدید اقدام استرالیا در اعمال تحریم علیه مقامات ایران"، کلیک کنید.