موضع وزیر فرهنگ درباره مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی

موضع وزیر فرهنگ درباره مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در غرفه خبرگزاری آرتیو در نمایشگاه رسانه های ایران به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

محمدمهدی اسماعیلی در پاسخ به پرسش خبرنگار آرتیو درباره مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی مبنی بر ممنوعیت تبلیغ اشخاص حقوقی در بستر سکوهای خارجی و وظیفه و امکان وزارت ارشاد برای همکاری در این زمینه، گفت: این کار مشکل است، اما بحث اول اقناع است. اگر اقتصاد در بستر پیام رسان های داخلی وجود داشته باشد قطعا به نفع همه ایرانیان است و ما از این منظر موضوع را دنبال می کنیم. الزام حقوقی به ما تکلیف کرده است و موظفیم با همراهی و گفت وگو آن را پیش ببریم. در حوزه فرهنگ بنا بر قانون مداری با زبان گفت وگو و اقناع است. 

او درباره برنامه ریزی این وزارتخانه برای سال آینده در سینما و سایر حوزه های تحت پوشش این وزارتخانه، گفت: سه موضوع را همزمان در بحث رونق فرهنگی، هنری و رسانه مدنظر داریم. یکی از موضوعات مهم بحث توسعه زیرساختی است که با قوت اتفاق می افتد، به عنوان مثال در حوزه سینما 570 سالن سینما تا عید نوروز به 900 سالن می رسد. شاید چون انقدر این عدد تکرار شده است حساسیت همکاران رسانه ای نسبت به آن کاهش یافته است درحالی که این یک اتفاق بی نظیر است.

او تاکید کرد: برخی مجموعه های فرهنگی و هنری که بعضا 20 سال از آغاز ساخت آنها گذشته بود اکنون به ترتیب درحال افتتاح است. 

وزیر ارشاد ادامه داد: در بخش تیاتر 200 پلاتو تا پایان دولت آماده و تحویل اهالی تیاتر می شود، به عنوان مثال در استان کردستان در  6 شهرستان در حال ساخت پلاتو هستیم و عدالت فرهنگی یعنی تقویت زیرساخت که به دنبال آن هستیم. 

وی افزود: دومین موضوع مهم در بحث تولیدات و امکان عرضه محصولات است. ما از یک دوره بدخیم عبور کردیم، دوره ای که فتنه فرهنگی را شاهد بودیم و بخش مهمی از اهالی فرهنگ و هنر ماه ها حوزه فرهنگ را تعطیل کردند. به خاطر دارید بنده از این افراد دعوت به کار می کردم، اما دیگران با هنرمندانی که 
می خواستند بیایند چه برخوردی داشتند.

اسماعیلی تاکید کرد: ما دنبال یک شرایط عادی بودیم اما خوشبختانه به یک رونق رسیدیم و این موضوع در اعداد و ارقام و آمار تیاتر، فیلم و موسیقی مشخص است. 

او به برگزاری جشنواره موسیقی فجر اشاره و بیان کرد: جشنواره موسیقی فجر را حتی به جنوب شهر تهران و فرهنگسرای بهمن بردیم یا موضوع هنرهای تجسمی به شدت مورد استقبال است.

وی با تاکید بر اهمیت ارتقای کیفی محصولات، تصریح کرد: این دولت بنا دارد حوزه اخلاق و سبک زندگی ایرانی و اسلامی را در تولیدات هنری بگنجاند که بخش عمده این هدف در حال تحقق است؛ چنانچه در جشنواره فیلم فجر امسال بخش مهمی از آثار به مفاخر و موضوعات مهم تاریخی اشاره داشت. منظور ما از مفاخر تنها مقطع پس از پیروزی انقلاب نیست ما یک تاریخ 1400 ساله در اسلام و تاریخ چند هزار ساله ایران فرهنگی با عظمت داریم که همه اینها را باید در حوزه تولید هنر جانمایی کنیم که در حال وقوع است و  سمفونی روح الله و یا سمفونی حاج قاسم نمونه هایی از این موارد است. 

وزیر فرهنگ بیان کرد: ان شاءالله با ریل گذاری های انجام شده سال آینده سال خوبی برای اصحاب فرهنگ و هنر باشد چراکه دولت برنامه های جدی در این زمینه دارد که بخش مهمی از آنها سال بعد به بار خواهد نشست. 

او تاکید کرد: خانه جشنواره های فجر تهران نیز تا قبل از 50 سالگی انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد. 

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موضع وزیر فرهنگ درباره مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موضع وزیر فرهنگ درباره مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی"، کلیک کنید.