نخست وزیر پاکستان برای شرکت در مراسم تشییع رییس جمهور به ایران می آید

نخست وزیر پاکستان برای شرکت در مراسم تشییع رییس جمهور به ایران می آید

نخست وزیر پاکستان در راس هییتی برای حضور در مراسم تشییع شهدای خدمت و عرض تسلیت خدمت مقام معظم رهبری، عازم ایران است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آرتیو، وزارت خارجه پاکستان به طور رسمی اعلام کرد که نخست وزیر این کشور برای شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی و دیگر شهدای همراه او و تسلیت به ملت و دولت ایران امروز چهارشنبه به تهران می رود.

«شهباز شریف» قرار است در این سفر با حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری نیز دیدار کند.

در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده است: سناتور «محمد اسحاق دار» معاون نخست وزیر و وزیر خارجه و همچنین برخی از مقامات ارشد در این بازدید نخست وزیر پاکستان را همراهی خواهند کرد.

شهباز شریف از طرف مردم و دولت پاکستان به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مخبر سرپرست ریاست جمهوری و مردم ایران مراتب تسلیت خود را اعلام خواهد کرد.

آیت الله سید ابراهیم رییسی هشتمین رییس جمهور ایران عصر یکشنبه (30 اردیبهشت 1403) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر همراهان، هم زمان با شب ولادت امام ریوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رییس جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رییس جمهور بودند.

این ضایعه ناگوار با موجی از واکنش ها در سراسر جهان مواجه شده است. ساعاتی پیش پرچم سازمان ملل متحد در مقرهای این سازمان در نیویورک، وین، ژنو و لندن به حالت نیمه برافراشته درآمد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخست وزیر پاکستان برای شرکت در مراسم تشییع رییس جمهور به ایران می آید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخست وزیر پاکستان برای شرکت در مراسم تشییع رییس جمهور به ایران می آید"، کلیک کنید.