نهادهای امدادرسان: پس از آغاز عملیات نظامی در رفح ارایه خدمات پزشکی با مشکل روبه رو است

نهادهای امدادرسان: پس از آغاز عملیات نظامی در رفح ارایه خدمات پزشکی با مشکل روبه رو است

نهادهای امدادرسان بین المللی اعلام کردند که پس از آغاز عملیات نظامی در رفح توسط رژیم صهیونیستی، ارایه خدمات پزشکی با مشکل مواجه شده است.

به گزارش آرتیو، گروه های امدادی اعلام کردند که خدمات پزشکی آنها در رفح تحت تاثیر آغاز عملیات رژیم صهیونیستی در این شهر در جنوب نوار غزه قرار گرفته است، به طوریکه برخی از خدمات به حالت تعلیق درآمده و راه تیم های پزشکی مسدود شده است.

سازمان غیردولتی کمک های پزشکی (Project HOPE) که مقر آن در آمریکا است، با صدور بیانیه ای اعلام کرد که به اجبار تاسیسات خود را در «الشوکه» بسته است. با بسته شدن بیشتر بیمارستان های غزه در اثنای هشدارها نسبت به قحطی، این مرکز، خدمات بهداشتی اولیه از جمله داروهای مربوط به اسهال و آزمایش های مربوط به سوء تغذیه را به آوارگان ارایه می داد.

در همین رابطه، موسی کندوی، رییس تیم این سازمان در غزه گفت: با فرار بیشتر مردم و ادامه خشونت در این منطقه، تعلیق اضطراری چنین خدماتی وجود خواهد داشت که دسترسی هزاران نفر به غذا، دارو و سایر کمک های نجات بخش را محدود می کند.

وی نسبت به افزایش میزان سوءتغذیه و بیماری ها هشدار داد.

سخنگوی این سازمان به رویترز گفت که از ورود تیمی متشکل از چهار پزشک، 2 جراح، یک پزشک اورژانس و یک متخصص بیهوشی با وسایل و تجهیزات پزشکی خود به گذرگاه رفح جلوگیری شده است.

یکی دیگر از سازمان های امداد بشردوستانه، MedGlobal، در بیانیه ای اعلام کرد که یک ماموریت پزشکی که قرار بود روز دوشنبه از طریق گذرگاه رفح انجام شود را به دلایل امنیتی لغو کرده است.

پیشتر سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که عملیات نظامی در رفح منجر به بسته شدن گذرگاه میان غزه و مصر می شود که در حال حاضر از آن برای ورود کمک های پزشکی استفاده می شود.

حمله هوایی گسترده ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در شامگاه دوشنبه در حالی رخ داده است که پیش از آن جنبش حماس در بیانیه ای از موافقت «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی این جنبش با طرح قطر و مصر برای آتش بس در غزه خبر داد. طبق سندی که توسط خبرگزاری اسپوتنیک مشاهده شده است، توافقنامه آتش بس غزه که توسط جنبش فلسطینی حماس تایید شده است، توقف کامل جنگ را در دومین ماه از لحظه اجرایی شدن آن فراهم می کند.

همزمان با دویست و چهاردهمین روز جنگ غزه، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد نیروهای اشغالگر طی 24 ساعت گذشته مرتکب پنج کشتار شدند که در نتیجه آن 52 فلسطینی به شهادت رسیده و 90 تن دیگر زخمی شدند، به این ترتیب شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون به 34 هزار و 735 تن و زخمی ها به 78 هزار و 108 تن افزایش یافت.

پایان خبر آرتیو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نهادهای امدادرسان: پس از آغاز عملیات نظامی در رفح ارایه خدمات پزشکی با مشکل روبه رو است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نهادهای امدادرسان: پس از آغاز عملیات نظامی در رفح ارایه خدمات پزشکی با مشکل روبه رو است"، کلیک کنید.