هشدار درباره تب دانگ و علایم این بیماری

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: مهمترین اقدام برای جلوگیری از استقرار پشه ناقل بیماری تب دانگ ( پشه مهاجم آیدس ) بهسازی محیط و از بین بردن آب های راکد که زیستگاه مناسب این پشه است، در محل زندگی است.

هشدار درباره تب دانگ و علایم این بیماری

آفتاب نیوز :

دکتر شهرام صیادی روز یکشنبه 13 خرداد گفت: با توجه به اینکه بیماری تب دانگ که ناقل از پشه مهاجم آیدس است و در کشور یک قربانی گرفته؛ به البرزنشینان به ویژه مسافران کشورهای حوزه خلیج فارس درباره این بیماری هشدار داده می شود.

وی ادامه داد: به دنبال شناسایی مواردی از ابتلا به بیماری ویروسی تب دانگ(منتقله از طریق نیش پشه آیدس) در برخی از کشورهای عربی خلیج فارس، از هم استانی های عزیز می خواهیم  چنانچه به تازگی سابقه سفر به آن کشورها را داشته اند و در صورت بروز علایم تب بالا، سردرد شدید، درد پشت چشم، درد شدید مفاصل و عضلات، خستگی، استفراغ، بثورات پوستی، خونریزی خفیف بینی و لثه، کاهش پلاکت خون و لکه های خونی زیر پوست تا 10 روز پس از بازگشت از سفر، در اسرع وقت به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی محل سکونت مراجعه نمایند.

گفتنی است تب دنگی (Dengue fever) یک بیماری ویروسی است که به آن تب دنگ، تب دانگ و تب استخوان شکن هم گفته اند. این بیماری از طریق پشه ای به نام پشه آیدس به انسان منتقل می شود. این پشه که به ببر آسیایی مشهور شده است در مناطق استوایی جهان به ویژه آسیای جنوب شرقی از جمله مالزی وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار درباره تب دانگ و علایم این بیماری" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار درباره تب دانگ و علایم این بیماری"، کلیک کنید.