هلال احمر کرمان 147 محکوم را جهت جایگزین حبس می پذیرد – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

هلال احمر کرمان 147 محکوم را جهت جایگزین حبس می پذیرد - خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آرتیو، سید مهدی قویدل صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در راستای نهادینه کردن نقشه راه مصونیت جامعه از خطرات احتمالی اقدامات موثری را در قالب تفاهم نامه های مختلف انجام داده است.

وی افزود: این اقدامات در زمینه های جرم زا، اشاعه فرهنگ نوع دوستی و کمک به هم نوعان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، تسکین آلام بشری و پیشگیری از وقوع جرایم ارتکابی بوده است.

قویدل تاکید کرد: در راستای فعالیت های مذکور، از ظرفیت های قانونی پیش بینی شده در قوانین بالا دستی به عنوان ابتکار عمل قانون گذار جهت کاهش جمعیت کیفری زندان ها در سراسر کشور و همچنین استفاده بهینه و کارآمد از ظرفیت های جامعه مد نظر است.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان یادآوری کرد: در سال گذشته اداره کل بهزیستی و اداره کل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیشترین پذیرش خدمات عمومی رایگان به عنوان جایگزین حبس را داشته اند.

قویدل تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز جمعیت هلال احمر استان کرمان تقاضای 147 نفر جهت خدمات عمومی رایگان به عنوان جایگزین حبس را به دستگاه قضایی داده است.

این مقام قضایی ادامه داد: به علاوه، در زمینه کاهش تصادفات و پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی نیز اقدامات خوبی در شورای پیشگیری از وقوع جرم و با همکاری هلال احمر استان انجام شده است.

وی افزود: امیدواریم باهمکاری کلیه قضات سراسر استان کرمان بتوانیم از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

قویدل در پایان گفت: در سال گذشته تفاهم نامه دیگری در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش اقشار در معرض آسیب به ویژه در حاشیه شهرها و مناطق کم برخوردار منعقد و با همکاری دو مجموعه اقدامات خوبی اجرا شده و یا دردست اقدام است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هلال احمر کرمان 147 محکوم را جهت جایگزین حبس می پذیرد – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هلال احمر کرمان 147 محکوم را جهت جایگزین حبس می پذیرد – خبرگزاری آرتیو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.