هواشناسی 13 اردیبهشت 1403 / بارش باران در اغلب مناطق/ ورود سامانه بارشی جدید از دوشنبه

هواشناسی 13 اردیبهشت 1403 / بارش باران در اغلب مناطق/ ورود سامانه بارشی جدید از دوشنبه

آفتاب نیوز :

صادق ضیاییان در گفتگو با آرتیو، با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز در اغلب مناطق کشور شاهد بارش خواهیم بود، اظهار کرد: در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه ها و ارتفاعات البرز بارش پراکنده و در سایر مناطق کشور رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد. شدت بارش در جنوب و شرق کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: جمعه (14 اردیبهشت) در نوار غربی کشور رگبار و رعدوبرق، در دامنه ها و ارتفاعات البرز، شرق و شمال شرق بارش پراکنده و در مناطق مرکزی، جنوب و جنوب شرق بارش خفیف باران و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. جمعه بارش در غرب و جنوب غرب شدت خواهد داشت.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شنبه (15 اردیبهشت) در نوار شمالی، برخی مناطق شرق و غرب کشور رگبار پراکنده رخ خواهد داد، یادآور شد: یکشنبه (16 اردیبهشت) در نوار شمالی کشور ابرناکی و بارش خفیف باران دور از انتظار نیست. دوشنبه (17 اردیبهشت) سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور شده و در نیمه غربی کشور موجب ابرناکی و رگبار و رعد برق موقتی خواهد شد.

به گفته ضیاییان، امروز مناطق مرکزی خلیج فارس، جمعه تنگه هرمز و جمعه و شنبه دریای خزر مواج است.

وی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (14 اردیبهشت) نیمه ابری در بعضی ساعت ها افزایش باد، از بعد از ظهر ابری همراه با بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (15 اردیبهشت) ابری و بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق از بعدازظهر وزش باد شدید و کاهش ابر با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی فردا و پس فردا اردبیل با کمینه 5 و 4 درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه 29 و 32 درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 13 اردیبهشت 1403 / بارش باران در اغلب مناطق/ ورود سامانه بارشی جدید از دوشنبه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 13 اردیبهشت 1403 / بارش باران در اغلب مناطق/ ورود سامانه بارشی جدید از دوشنبه"، کلیک کنید.